dr n. med. Rakesh Jalali

Specjalista medycyny ratunkowej oraz anestezjologii i intensywnej terapii.

Specjalista medycyny ratunkowej oraz anestezjologii i intensywnej terapii. W 1996r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku. Stopień naukowy doktora nauk medycznych uzyskał w 2014 roku. Na Wydziale Lekarskim UWM w Olsztynie jest zatrudniony od 2010 roku. Pełni funkcję Kierownika Katedry Medycyny Ratunkowej, Prodziekana ds. studentów anglojęzycznych i rozwoju Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, Pełnomocnika Rektora ds. studiów anglojęzycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jest również Konsultantem wojewódzkim ds. medycyny ratunkowej oraz Koordynatorem Szpitalnego Klinicznego Oddziału Ratunkowego. Organizator szkoleń z zakresu pierwszej pomocy dla pracowników UWM. Autor wielu publikacji.
Organizator akcji „Uruchom serce bliźniemu” we współpracy z Wojewodą Warmińsko-Mazurskim, Organizator kampanii społecznej „Minuty, które ratują życie” we współpracy z redakcją Gazety Olsztyńskiej,
Za wkład i zaangażowanie w działalność na rzecz społeczności na Warmii i Mazurach otrzymał Wielkie Serce2005 w plebiscycie organizowanym przez Redakcję Gazety Olsztyńskiej.