PIĄTEK, 27.11 // Dzieci i młodzież

Background
09:45 remove 10:00
keyboard_arrow_down
Background

Studio IV Kongresu Przyszłości

10:00 remove 11:00
keyboard_arrow_down
Background

Czy dźwięk można zobaczyć? Wykład dla klas 1-3

Thumbnail dr inż. Marta Figurska

Niemiecki kompozytor Ludwig van Beethoven tworzył nawet wtedy, gdy całkowicie ogłuchł. Jak było to możliwe? Dźwięk jest zjawiskiem odbieranym głównie za pomocą zmysłu słuchu. Jednak ograniczanie go tylko do tej jednej możliwości jest zbytnim uproszczeniem i nie oddaje jego pełnej natury – można go bowiem również poczuć czy nawet zobaczyć.

11:00 remove 12:00
keyboard_arrow_down
Background

Co nam dają technologie kosmiczne? Wykład dla klas 4-6

Thumbnail Radek Grabarek

W 2022 r. w Chile zakończy się budowa największego teleskopu optycznego na Ziemi! Jego powierzchnia to niemal połowa stadionu piłkarskiego. Teleskop stwarzy możliwość znalezienia planet pozasłonecznych z warunkami sprzyjającymi życiu. To także narzędzie do „gwiezdnej archeologii”, tj. do badania starych gwiazd i populacji gwiazdowych w sąsiednich galaktykach.

12:00 remove 13:00
keyboard_arrow_down
Background

Jakie są szanse na innowacyjne materiały w przyszłości? Okiem fizyka kwantowego.Wykład dla klas 7-8

Thumbnail Prof. dr hab. Danuta Kruk

Marzymy o materiałach lżejszych od powietrza i jednocześnie wytrzymalszych od stali, takich, które przetrwają ultra-wysokie ciśnienia i temperatury, umożliwią nam dotarcie na Marsa, wyprodukowanie miniaturowych komputerów o ogromnej mocy obliczeniowej, zastąpią tkanki zmienione chorobą– które z tych oczekiwań są możliwe i co nas ogranicza?

13:00 remove 14:00
keyboard_arrow_down
Background

Poznaj i zaakceptuj. Jak nauczyć się akceptować innych, takimi jakimi są.

Thumbnail Przemek Staroń

Co to jest akceptacja, a co tolerancja? Dlaczego nie akceptujemy/nie tolerujemy inności? Jak nauczyć się akceptować drugiego człowieka, takim jakim jest?