Krzysztof Ibisz

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych prezenterów oraz dziennikarzy telewizyjnych. Laureat aż trzech Wiktorów Publiczności i dwóch Telekamer. Ze szklanym ekranem związany od ponad 20 lat. Rozkochał w sobie publiczność już na początku kariery, prowadząc wyjątkowe show “Czar Par”. Z czasem stał się niekwestionowaną gwiazdą telewizji, prowadząc największe i najpopularniejsze programy rozrywkowe, m.in. Jak Oni Śpiewają, Życiowa Szansa, Ona i On, Awantura o Kasę, Gra w Ciemno , Rosyjska Ruletka czy reality show Bar. Doskonale sprawdza się w roli prowadzącego największe widowiska telewizyjne jak Sylwestrowa Moc Przebojów, Sopot Festival, Sopot Top Trendy Festival, Zielonogórska Noc Kabaretowa czy wybory Miss Polski. Do końca 2013 roku był gospodarzem wyjątkowego talk-show Zrozumieć Kobietę . Od pierwszych dni tego roku jest prowadzącym i współautorem programu informacyjnego Nowy Dzień w Polsacie I Polsacie News. Od marca 2014 prowadzi najbardziej utytułowany I najbardziej prestiżowy program rozrywkowy świata – polską edycję Dancing with the Stars Taniec z Gwiazdami!
Słynie z legendarnego profesjonalizmu i pozytywnej energii, którą zaraża wszystkich dokoła. Wielki fan sportu i propagator zdrowego stylu życia.

Szymon Hołownia

Bardzo popularny polski dziennikarz, pisarz i publicysta. Dwukrotny laureat nagrody Grand Press Współpracował z największymi redakcjami prasowymi w Polsce. Od 2008 roku, wraz z Marcinem Prokopem prowadzi jeden z najpopularniejszych programów TVN – „Mam talent”. Założyciel fundacji Kasis i działacz społeczny.

Yuri Drabent

Jedna z najpopularniejszych postaci polskiego marketingu, przedsiębiorca internetowy. Uznawany za jednego z twórców rynku social media marketingu w Polsce, współtwórca agencji Lubię to - najskuteczniejszej agencji reklamowej w Polsce, sprzedanej w 2013 roku do największej digitalowej agencji sieciowej w kraju, rozchwytywany mówca konferencyjny, wulkan energii. Finalista konkursu Człowiek Roku Internetu 2012, laureat konkursu 50 Kreatywnych Magazynu Brief, kierowca wyścigowy, skoczek spadochronowy, miłośnik sportów ekstremalnych. Uczestnik wielu akcji dobroczynnych. Mówi szybko, z humorem i z sensem, bo pała szczerą miłością do nowych technologii i o otaczającym nas świecie - oraz wszelkich wynikających z tego implikacji - umie opowiadać, jak nikt.

Ryszard Józef Górecki

Ur. 15 lutego 1951 w Dulsku (Kujawsko-pomorskie) naukowiec, profesor nauk rolniczych, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, członek i wiceprezes Polskiej Akademii Nauk, senator VI, VII i VIII kadencji.

W 1975 ukończył studia na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie i został asystentem w Katedrze Fizjologii i Biochemii Roślin tej uczelni, następnie starszym asystentem. W 1979 obronił doktorat, w 1986 habilitował się. W 1991 mianowany profesorem nadzwyczajnym i kierownikiem Katedry Fizjologii i Biochemii Roślin (później Katedry Fizjologii i Biotechnologii Roślin). W 1993 otrzymał tytuł naukowy profesora, objął stanowisko profesora zwyczajnego. Działał w kilku komisjach Senatu ART. W latach 1996–1999 pełnił funkcję prorektora ART ds. nauki. Od 1999 do 2008 był rektorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W 2012 ponownie został wybrany na stanowisko rektora UWM. Reelekcję na kolejną czteroletnią kadencję uzyskał również w 2016 r.

W pracy naukowej zajmuje się agrotechniką i biotechnologią roślin. Prowadził badania m.in. nad otrzymaniem transgenicznych roślin pomidora i tytoniu, wyjaśnieniem szlaku biosyntezy i fizjologicznej roli oligosacharydów rodziny rafinozy i galaktozylo-cyklitoli w nasionach roślin strączkowych. Ogłosił około 100 prac naukowych, jest współautorem kilku podręczników akademickich, m.in. Fizjologiczne podstawy odporności roślin na choroby (1999), Carbohydrates in Grain Legume Seeds (2000) i Fizjologia plonowania roślin (2002).

W 2005 został powołany na członka-korespondenta Polskiej Akademii Nauk. Był wiceprezesem PAN w latach 2011–2012, następnie doradcą prezesa tej instytucji. Jest członkiem licznych organizacji naukowych polskich i zagranicznych.

Prof. Ryszard Górecki jest także aktywnym działaczem społeczno-politycznym. Był prezesem klubu AZS UWM Olsztyn i przewodniczącym rady nadzorczej Piłka Siatkowa AZS UWM w Olsztynie.

W 2005 r. jako bezpartyjny kandydat z listy komitetu wyborczego Platformy Obywatelskiej został wybrany na senatora VI kadencji w okręgu olsztyńskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat senatorski. Wstąpił w międzyczasie do PO i z jej ramienia w 2011 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W 2015 nie został wybrany na kolejną kadencję.

Za swoją działalność naukową i społeczną był wiele razy nagradzany i odznaczany.

Andrzej Ryński

Członek zarządu REMONDIS Olsztyn, wcześniej prezes PGM Olsztyn. W branży odpadów komunalnych od 12 lat. W latach 1994 – 98 prezydent Olsztyna, 1999 – 2006 marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Był m.in. prezesem Związku Województw RP, delegatem do Komitetu Regionów w Brukseli, członkiem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. Koordynator i współautor Programu Ochrony Środowiska dla województwa warmińsko-mazurskiego 2011-2014. Koordynator projektów w latach 2007-2012: promocja marki Warmii i Mazur w układzie partnerskim sieci ENCORE, MOMENT – zarządzanie wodami w ramach wdrażania Ramowej Dyrektywy Wodnej, SURF-NATURE – Europejskie podejście do finansowania programu Natura 2000, MANEW – zagospodarowanie gnojownicy w wybranych krajach UE. Organizator szkoleń i konferencji z zakresu ochrony środowiska, gospodarki wodnej, ekologii, dziedzictwa przyrodniczego, odnawialnych źródeł energii. Organizator działań z zakresu edukacji ekologicznej.

Krzysztof Mańkowski

Burmistrz Szczytna od 2018 r. Samorządowiec z ponad 20- letnim stażem. Radny powiatowy 4. kadencji. W latach 1998-2002 członek Zarządu Powiatu szczycieńskiego, w latach 2002-2006 Przewodniczący Rady Powiatu szczycieńskiego. Hobby – sport, wędkarstwo.

Tomasz Korczyński

managing counsel, adwokat, współkieruje praktyką partnerstwa publiczno-prywatnego w warszawskim biurze Dentons. Jest także członkiem zespołu Energetyki i Zasobów Naturalnych.

 

Ma wieloletnie doświadczenie w świadczeniu pomocy prawnej na rzecz podmiotów polskich i zagranicznych. Uznawany jest za jednego z czołowych ekspertów-praktyków PPP w Polsce. Skutecznie doradzał przy realizacji projektów infrastrukturalnych, zarówno stronie publicznej, jak i prywatnej.

 

Tomasz jest doradcą prawnym w Fundacji Centrum PPP oraz zasiada w Radzie International Project Finance Association (IPFA) w Polsce. Był ekspertem Komisji Sejmowej „Przyjazne Państwo” ds. związanych z nowelizacją ustawy o PPP.

 Jest prelegentem w Polsce i za granicą na konferencjach oraz szkoleniach poświęconych tematyce PPP, jak również wykładowcą w Szkole Głównej Handlowej, gdzie od siedmiu lat prowadzi zajęcia z tej dziedziny.

 Ponadto, Tomasz Korczyński zasiada w gronie władz Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Bogdan Meina

Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Wcześniej Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, koordynował opracowanie raportów o stanie środowiska w województwie warmińsko-mazurskim za lata 2013 i 2014 oraz Planu Gospodarki Odpadami dla województwa warmińsko-mazurskiego 2011-2016.  

Lidia Warnel

Lidia Warnel jest Wiceprezesem zarządu ds. Ekonomicznych w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Olsztynie, W spółce pracuje od ponad 30 lat, a podległy jej obszar to księgowość, ekonomia i finanse, planowanie i budżetowanie, opracowywanie wniosków i prowadzenie postępowań taryfowych. Wdrażała w spółce zintegrowany system informatyczny, wprowadzała nowoczesne rozwiązania controllingowe, pozwalające na skuteczne optymalizowanie kosztów. Kieruje zespołem i angażuje się merytorycznie w prace związane z pozyskaniem dofinansowania na liczne przedsięwzięcia realizowane przez spółkę. W poprzedniej perspektywie finansowania uzyskane zostało dofinansowanie w kwocie ponad 30 mln zł na 4 projekty związane ze wzrostem efektywności energetycznej i ochroną środowiska. Ze środków obecnej perspektywy uzyskano dofinansowanie w wysokości 45,4 mln na realizację projektów: budowy ciepłowni biomasowej oraz modernizacji sieci ciepłowniczej.

Jest również menadżerem projektu „Budowa instalacji termicznego przekształcania frakcji energetycznej z odpadów pochodzących z odpadów komunalnych, z odzyskiem energii elektrycznej i cieplnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Jest to niezwykle ważny projekt zarówno dla miasta Olsztyna jak i dla województwa warmińsko – mazurskiego. Pozwala bowiem zagospodarować frakcję resztkową powstałą z przetworzenia odpadów komunalnych w sposób najbardziej efektywny, zapewniający odzysk energii, która zasili miejską sieć ciepłowniczą. Projekt realizowany będzie w formie partnerstwa publiczno – prywatnego i decyzją Komisji Europejskiej uzyskał pomoc publiczną w kwocie 233 mln zł.

Lucyna Kurowska

Lucyna Kurowska wykształcenie wyższe ekonomiczne – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Założyciel  i Prezes Zarządu grupy kapitałowej firm Total Pack sp. z o.o., Total Eko Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Unicorn – maszyny pakujące sp. z o.o., Olsztyńskie Inkubatory Przedsiębiorczości, zatrudnia około 100 osób w nowocześnie urządzonych biurach, magazynach, halach produkcyjnych.

Czynnie współuczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym województwa warmińsko-mazurskiego. Organizuje kampanie  edukacyjne w zakresie ochrony środowiska ze szczególnych uwzględnieniem  prawidłowej segregacji odpadów opakowaniowych.  Z funduszy firmy przekazywane są środki pieniężne na kampanie edukacyjne, w których czynnie uczestniczą dzieci.

Jest Prezeską Międzynarodowego Forum Kobiet (MFK) oddział Olsztyn.

Zadaniem MFK jest wspieranie kobiet już prowadzących działalność gospodarczą jak i kobiet, które są bezrobotne.

Grzegorz Smoliński

46 lat. Olsztynianin. 20 lat był związany z samorządem terytorialnym, w tym przez 12 lat radny miejski oraz przez 8 Wiceprzewodniczący Rady Miasta Olsztyna. 10  lat zajmował się audytem wewnętrznym. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

9 lutego 2016 r. Grzegorz Smoliński został Prezesem Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA (W-M SSE SA). Od tego dnia do końca kwietnia 2019 r. podpisał 60 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy oraz 24 decyzje o wsparciu inwestycji. Przedsiębiorstwa zadeklarowały w tych dokumentach poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 2 512 815 000 zł oraz zatrudnienie minimum 2 114 nowych pracowników. Są to wyniki absolutnie rekordowe w historii W-M SSE SA.

Joanna Michalska

Samorządowiec, społecznik, działaczka organizacji pozarządowych i sportowych. Z wykształcenia socjolog, ze specjalizacją socjologia rozwoju lokalnego i regionalnego.

Doświadczenie polityczne zdobywała działając od lat na wszystkich szczeblach samorządu lokalnego. Obecnie jako radna w Powiecie Olsztyńskim sprawuje funkcję wicestarosty.

Działając w organizacjach pozarządowych i sportowych pracuje głównie z młodzieżą. Oprócz działalności związanej bezpośrednio ze sportem, pozyskuje również środki na działanie tych organizacji.

Uczestnicząc w szkoleniach, organizując konferencje i przewodnicząc wielu zespołom projektowym rozwija nie tylko swoje umiejętności, ale również wprowadza innowacyjne rozwiązania dla regionu w sferach, którymi zarządza. Przykładem takich działań jest zaangażowanie w tematykę partnerstwa publiczno-prywatnego i wsparcie działań publicznych poprzez aktywizację sektora prywatnego.

Martin Wurzl

Martin Wurzl jest absolwentem Höhere Technische Lehranstalt (HTL) w St. Pölten w dziedzinie budowy maszyn / inżynierii przemysłowej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego i Zarządzania w Wiedniu. Od ponad 19 lat pracuje dla firmy Egger Holzwerkstoffe na różnych stanowiskach technologicznych i produkcyjnych.

Obecnie jest szefem Centrum Kompetencyjnego ds. Standardów Technicznych, znajdującego się w strukturze w Grupie Egger. On i jego zespół są odpowiedzialni w całej grupie m.in. za obszary prawa ochrony środowiska i prawa technicznego, badań i rozwoju oraz innowacji, Centrum Kompetencyjne Chemii i Standaryzacji.  Jest również rzecznikiem ds. ochrony środowiska Austriackiego Stowarzyszenia Przemysłu Drzewnego.   

Piotr Krzysztof Ciosk

Od czerwca 2012 roku Prezes Zarządu OZGraf Olsztyńskich Zakładów Graficznych S.A., wcześniej, od 2011 roku, Członek Zarządu tej drukarni. W czerwcu 2014 roku dodatkowo powołany został do Rady Nadzorczej BZGraf Białostockich Zakładów Graficznych S.A.
Menedżer z bogatym doświadczeniem z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania strategicznego, sprzedaży i zarządzania zespołami sprzedażowymi, poparte wieloma sukcesami we wdrażaniu nowych strategii, restrukturyzacji, budowania firm  i nadzorowania projektów w różnych branżach (m.in. poligraficznej, opakowaniowej, artykułów i maszyn biurowych, telekomunikacyjnej czy FMCG).
Absolwent Akademii Morskiej w Gdyni, ukończył również Podyplomowe Studium Marketingu przy GFKM, posiada dyplom MBA. W 2007 roku został członkiem zarządu notowanej na giełdzie poligraficznej grupy kapitałowej Kompap S.A.. Wcześniej, w latach 1992-2000, pracował na stanowiskach kierowniczych w międzynarodowym koncernie Chio Lilly Snack Foods. W 2000 roku po raz pierwszy zetknął się z branżą poligraficzną, sprawował wówczas funkcję prezesa zarządu firmy Atext S.A. w Gdańsku. Następnie wprowadzał do Polski i kierował belgijską firmą Unibind i szwedzką Bindomatic. Zdobył też doświadczenie na międzynarodowym rynku telekomunikacyjnym, kierując działem sprzedaży i usług firmy Vector. Ma na swoim koncie liczne prezentacje z dziedziny biznesu podczas konferencji, między innymi organizowanych przez Instytut Zarządzania w Warszawie. Prowadził też wykłady na MBA przy Uniwersytecie Gdańskim,  w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni oraz w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego. Publikował artykuły w magazynie „Marketing w Praktyce”. 
Zainteresowania: sport (narty biegowe i zjazdowe, rower, pływanie), szeroko rozumiana sztuka, w tym szczególnie teatr, kino, muzyka pasywnie i aktywnie (instrumenty klawiszowe, gitara), największa pasja to fotografia (kilka małych osiągnięć), kolekcjonuje też powojenne analogowe aparaty fotograficzne. 
 

Piotr Gawliczek

Absolwent Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Akademii Dowodzenia Bundeswehry w Hamburgu, Europejskiego Kolegium Bezpieczeństwa i Obrony w Brukseli, Akademii Obrony NATO w Rzymie oraz Uniwersytetu Obrony Narodowej Chińskiej Republiki Ludowej w Pekinie. Zainteresowania naukowe koncentruje wokół: zastosowania innowacyjnych rozwiązań i technologii informacyjno-komunikacyjnych w kształceniu (xAPI, AI, VR, AR, MR), mediów społecznościowych, świadomości wielokulturowej, komunikacji strategicznej oraz bezpieczeństwa cyberprzestrzeni. Jest członkiem międzynarodowych organizacji i zespołów zajmujących się teorią oraz praktyką e-learningu. Twórca i dyrektor portalu deepportal.hq.nato.int - narzędzia implementacji kompleksowych rozwiązań sfery kształcenia na odległość w piętnastu krajach partnerskich Sojuszu Północnoatlantyckiego (w ramach programu NATO DEEP ADL - Defence Education Enhancement Program Advanced Distributed Learning). Kierował ponad pięćdziesięcioma zespołami eksperckimi Sojuszu związanymi z promowaniem i wdrażaniem systemowych rozwiązań e-learningowych. Inicjator i koordynator platformy e-learningowej UWM w Olsztynie, Filia w Ełku – LMS ILIAS (uwmelk.edu.pl). Jego motto brzmi: nauczyciele nie zostaną, i nie powinni zostać, zastąpieni przez platformy e-learningowe. Ale ci, którzy ich nie używają, zostaną wyparci przez tych, którzy z nich śmiało korzystają.

Bogumił Krupiński

Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii oraz Polskiej Akademii Nauk. Inżynier artylerii, doktor nauk humanistycznych, major Wojska Polskiego. Ukończył również studia podyplomowe AWF oraz w zakresie obrony cywilnej. Wykładowca Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego oraz Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Autor publikacji z zakresu polskich powstań narodowych oraz historii wojskowości okresu dwudziestolecia międzywojennego.  

Odznaczony przez Prezydenta RP: srebrnym medalem „Siły Zbrojne w służbie ojczyzny”, brązowym medalem „za zasługi dla obronności kraju”. Wyróżniony odznaką w stopniu II (srebrną) „zasłużony żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej”.
Uczestnik misji w Kosowie w 2013 roku  (XXVIII zmiana), za którą wyróżniony został odznaką „For the Balkans Operation” oraz w Bośni i Hercegowinie w 2016 roku (XVI zmiana), za co został odznaczony przez Sekretarza Generalnego NATO, a także wyróżniony odznaką EUFOR „Operation Althea”.

Wicemistrz Polski Wojska Polskiego w strzelectwie sportowym 2007, 12 zawodnik Mistrzostw Świata Masters w Lekkiej Atletyce 2019. Posiadacz złotej odznaki sprawności fizycznej oraz złotej odznaki strzeleckiej Wojska Polskiego.

Od 2017 roku w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Leszek Rochowicz

W latach 2007-2008 jako pracownik Związku Gmin „Czyste Środowisko” uczestniczył przy budowie najnowocześniejszego w tym czasie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych na Warmii i Mazurach. 2008 r. współtworzy Spółkę ZUOK RUDNO Sp. z o.o. ,w 2009 r.. rozpoczyna pracę w nowo wybudowanym zakładzie jako prezes zarządu. W ramach edukacji ekologicznej czynnie wspiera wszelkiego rodzaju akcje i konkursy ekologiczne organizowane przez samorządy, szkoły i przedszkola jako organizator lub współorganizator takich imprez. Organizator i współorganizator konferencji branżowych. Współorganizator i były wiceprezes Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych w Polsce, członek KIGO oraz Krajowego Forum Dyrektorów Oczyszczania Miast, członek Prezydium Krajowej Rady RIPOK.

Dariusz Matlak

Prezes zarządu Polskiej Izby Gospodarki Odpadami (PIGO), największej branżowej organizacji samorządu gospodarczego zrzeszającej głównie przedsiębiorców prywatnych w tym wiodące na rynku firmy zajmujące się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów organizacje odzysku, producentów pojazdu i sprzętu oraz dostawców technologii dla gospodarki odpadami. Autor i współautor licznych publikacji w poradnikach i periodykach branżowych związanych z gospodarką odpadami. Prelegent szkoleń, seminariów i branżowych konferencji. Prowadzący zajęcia na Studiach Podyplomowych Zarządzania Gospodarką Odpadami SGH. Uczestnik prac legislacyjnych w Sejmie i Senacie, autor licznych opinii nt. projektów przepisów związanych z przepisami odpadowymi.

Maciej Bułkowski

Dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Absolwent Wydziału Telekomunikacji i Elektrotechniki Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, specjalność Systemy Telekomunikacyjne. Od początku swojej pracy zawodowej związany z wdrożeniami oraz utrzymaniem systemów informatycznych. W chwili obecnej Dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odpowiedzialny za utrzymanie, zarządzanie infrastrukturą teleinformatyczną, tworzenie aplikacji i zarządzanie projektami za zakresu rozwoju społeczeństwa informacyjnego oraz kompetencji cyfrowych w Regionie. Przewodniczący Zespołu Eksperckiego przy Związku Województw RP oraz członek Zespołu ds. Społeczeństwa Informacyjnego przy Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Michał Karol Dąbrowski

Przewodniczący Rady Polskiej Izby Gospodarki Odpadami, wcześniej wiceprezes zarządu/dyrektor zarządzający NOVAGO Sp. z o.o. Inicjator i współzałożyciel w 2003 r. Polskiej Izby Gospodarki Odpadami (PIGO) zrzeszającej ponad 100 podmiotów gospodarki odpadami (w tym spółki największych koncernów świata działających w Polsce). Aktywnie pracował w parlamencie nad ustawami związanymi pośrednio i bezpośrednio z gospodarką odpadami i ochroną środowiska. Współpracował też m.in. z Krajową Izbą Gospodarczą, Izbą Przemysłowo-Handlową Inwestorów Zagranicznych w Polsce, Polsko Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową. Zainteresowania zawodowe: gospodarka odpadami, w tym minimalizacja skutków wpływu odpadów na środowisko, nowoczesne technologie unieszkodliwienia i utylizacji odpadów, nowoczesne systemy zarządzania firmami.

Anna Chełmońska-Soyta

Prorektor do spraw innowacji i współpracy z gospodarką była skazana na karierę naukową. Na liście spraw najważniejszych w życiu jest oczywiście rodzina, ale i tak to pracy poświęca najwięcej czasu. Na szczęście rodzina świetnie to rozumie!

 

Kiedy pojawiło się nazwisko profesor Chełmońskiej–Soyty jako kandydatki na prorektora, wielu pracowników spoza wydziału weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zadawało sobie pytanie: która to jest?

Nic dziwnego – Anna Chełmońska–Soyta, weterynarz, immunolog, znawczyni problematyki immunologii rozrodu, to rasowy naukowiec. Łatwiej ją spotkać w laboratorium, na sympozjum dla wąskiego grona specjalistów, międzynarodowej konferencji czy na wykładzie, niż podczas spotkań integracyjnych albo w czasie towarzyskich pogaduszek przy winie.

Zresztą dwa etaty: samodzielnego pracownika nauki w Katedrze Immunologii, Patofizjologii i Prewencji Weterynaryjnej na UPWr i kierownika Laboratorium Immunologii Rozrodu w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej, powodują że niewiele czasu pozostaje na inne niż naukowe kontakty.

 

***


Na szczęście rozumieją to najbliżsi. Bo mimo że prof. Chełmońska–Soyta przyznaje, że od zawsze zajmowanie się nauką było jej celem i sensem życia, to jednak rodzina jest na pierwszym miejscu listy spraw NAJWAŻNIEJSZYCH. Tymczasem proporcje liczone w godzinach jej aktywności nieustannie przechylają się na korzyść pracy. Akceptacja męża i córki ma więc niemałe znaczenie.

Krzysztof Kamiński

Krzysztof Kamiński, absolwent Prawa i Administracji oraz Mechaniki i Budowy Maszyn na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Doświadczenia produkcyjne zdobywał w takich firmach, jak: Michelin, Case New Holland, Kongsberg Automotive, ArcelorMittal i innych. Zajmował stanowiska od technologa, przez inżyniera procesu, inżyniera produktu, kierownika działu technicznego do kierownika produkcji i kierownika utrzymania ruchu.

Od 2010 jest właścicielem i dyrektorem generalnym w spółce ALNEA, zajmującej się projektowaniem i produkcją maszyn i urządzeń dla przemysłu. Zajmuje także stanowisko kierownika naukowego projektu badawczo-rozwojowego z zakresu robotyki. W tym obszarze spółka realizuje projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, pod roboczą nazwą „oko dla robota”. W jego wyniku powstał elastyczny system pozycjonowania robota w przestrzeni, współpracujący z dostępnymi na rynku robotami. Firma ALNEA zajmuje się robotyzowaniem i automatyzowaniem procesów produkcyjnych. W swoim dorobku ma wiele rozwiązań zarówno w pełni zrobotyzowanych, jak również automatycznych i półautomatycznych. Najbardziej zaawansowana linia, jaka została zaprojektowana i wykonana w Spółce, to w pełni zrobotyzowana linia produkcji zaworów do systemów masażu w samochodach osobowych znanych, światowych marek.

Herbert Bass

Główny koordynator projektów w Naturspeicher, przez całe życie związany z zarządzaniem projektów w Niemczech oraz Europie. W Polsce był zangażowany między innymi w modernizacje Fabryk Stomila oraz Dębicy. Dzisiaj wraz z całym zespołem pracuje nad rozwiązaniami technologicznymi i dostarczeniem kompleksowych systemów energetycznych.

Krystian Jakubiuk

Absolwet politechniki Gdańskiej na wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Od początku swojej kariery zawodowej ściśle związany z przemysłem stoczniowym i wydobywczym. Dzisiaj zajmuje się kierowniem produkcji w najbardziej zrównoważonym i ekologicznym projekcie w Europie - Naturspeicher.

Paweł Grądzki

Członek Zarządu Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, jednej z najstarszych organizacji skupiających podmioty samorządowe w Polsce i regionie. W Fundacji odpowiedzialny za działania z zakresu edukacji ekologicznej, tworzenie i realizację projektów w ramach prowadzonej działalności. Działacz licznych organizacji pozarządowych, społecznik. Organizator licznych imprez i wydarzeń. Twórca Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Elektromobilnoci realizowanego przez FOWJM. Redaktor portalu NaPrad.eu – wszystko o pojazdach elektrycznych. Pasjonat elektromobilnoći i jej propagator w regionie.

Swoje doświadczenie zdobywał w pracy w samorządzie podczas pracy w Urzędzie Marszałkowskim jak i samorządzie gminnym. Pełnił też rolę Menagera ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw  w jednym z wiodących banków w Polsce. Jest też wykładowcą Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z Poznania. Współpracuje z wieloma instytucjami i firmami jako trener.

Adam Orzech

Prezes zarządu NATURALNA ENERGIA.plus Sp. z o.o. i spółek tworzących Grupę NATURALNA ENERGIA. Od 1993 roku związany z energetyką zawodową, a od 2012 z technologiami OZE. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w specjalizacji Odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami. Członek zarządu Sekcji Inteligentnych Sieci - Smart Grids w  KIGEiT.

Andrzej Cichocki

Efektywny manager budujący swoją skuteczność od ponad 27 lat dzięki świadomym decyzjom i konsekwencji. Jest praktykiem – karierę w branży ubezpieczeń rozpoczynał od stanowiska agenta. Zwiększał obszar swojego wpływu na organizację dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju siebie, a dzięki temu efektywności zarządzanych zespołów. Skupiony na tym, aby nie tylko budować niekonwencjonalne struktury sprzedażowe ale też rozważnie koordynować współpracę na wszystkich poziomach ich hierarchii. Swój sukces zawdzięcza kompleksowemu projektowaniu innowacyjnych strategii sprzedażowych oraz zarządzaniu nimi w oparciu o związki synergiczne. Andrzej Cichocki poza swoją działalnością menadżerską, jest aktywnym life coachem, wykładowcą i trenerem biznesu, na swoim koncie ma ponad 30.000 przeszkolonych osób. Jest autorem książek, wielu publikacji prasowych mających na celu uświadomienie wagi kodeksu etycznego i inteligencji emocjonalnej w biznesie, jak również twórcą programów szkoleniowych mających na celu budowanie w ludziach umiejętności właściwego i świadomego zarządzania samym sobą. Poza biznesem Andrzej jest kapelanem więziennym, w tym niezwykłym środowisku pełni swoją służbę.

 

 

Magdalena Wojtkowiak

Dyplomowany  Trener Biznesu, Akredytowany Coach ACC ICF, Założyciel Future Skills.
Jako doświadczony trener rozwija umiejętności wspierające szeroko rozumiany rozwój kompetencji kadry zarządzającej, kierowników, liderów, menadżerów, reprezentantów handlowych i wielu innych. Jest ekspertem w sferze dotyczącej zwiększania efektywności pracy, zarządzania, kierowania, przywództwa, budowania efektywnych zespołów, ocen pracowniczych, delegowania zadań i odpowiedzialności a także coachingu w miejscu pracy. 

Robert Stępowski

Ekspert ds. marketingu terytorialnego i politycznego. Pomaga samorządom i samorządowcom efektywnie komunikować się z mieszkańcami i interesariuszami zewnętrznymi, przy wykorzystaniu nowych i tradycyjnych narzędzi komunikacji marketingowej. Założyciel platformy MarketingMiejsca.com.pl (2008), doradca, wykładowca i konsultant. Autor corocznego raportu „Wydatki i działania promocyjne polskich miast i regionów”. Jest autorem kilku książek m.in.: „Marketing terytorialny. Jak zbudować i wypromować markę miejscowości?”, „Promocja marki. Poradnik dobrych praktyk”, „Video marketing w mediach społecznościowych”, „City placement. Miasto w filmie. Film w mieście”.

 

Beata Kapcewicz

Odrzuciła standardowe techniki sprzedaży stawiając na autentyczność i improwizację. Wprowadziła zasady IMPRO do swojego życia, swoich szkoleń i współpracy z klientami i od tego momentu odnosi ponadprzeciętne rezultaty.

Dziś jest współwłaścicielem 7 marek i firm i w każdej z nich, ludzie stosują zasady IMPRO.

Teraz uczy tego innych, bo to umiejętność, która przydaje się w każdej sferze życia. Improwizacji uczyła się od najlepszych aktorów improwizujących, m.in. kultuwego teatru improwizacji Ab Ovo.

Na co dzień jest przedsiębiorcą, trenerem liderów, sprzedawców i przedsiębiorców . Ma ponad 2000 godzin na salach szkoleniowych, 500 dni i blisko 3000 godzin indywidualnych sesji i wie jedno: każdy jest unikatowy i ma wartość, na którą czeka świat. Trzeba ją mu pokazać !  Wówczas sukces jest… na wyciągnięcie ręki.

Elmar Brok

Członek Parlamentu Europejskiego od 1980 roku – najdłuższy stażem.

13 lat był przewodniczączym najbardziej wpływowej Komisji Spraw Zagranicznych PE.

18 lat przewodniczył Wspólnej EU-USA Komisji Legislacyjnej.

I podobnie długo był szefem Transatlantic Policy Network (dialog Unii z USA).

Wiele funkcji w Europejskiej Partii Ludowej EVP.

Wiceprzewodniczący Swiatowego Zwiazku Chrzescijanskich Demokratow.

Członek Zarządu CDU w Niemczech.

Przewodniczący Rady Nadzorczej European Endowment for Democracy EED.

Pełnomocnik Parlaamentu Europejskiego w sprawie traktatów z Amsterdamu, Nicei, Maastricht, Lizbony.

Pełnomocnik Parlamentu Europejskiego ds Rozszerzenia Unii w 2004 (wspierał Polskę).

Przedstawiciel PE podczas rokowań o utworzenie Unii Gospodarczej i Walutowej.

Był wiceprzewodniczącym młodzieżówki CDU – Jungeunion.

Dziennikarz, prawnik, ekspert.

Osobisty przyjaciel kanclerza Kohla, doprowadził do „pojednania” Kohla z Angelą Merkel

Autor europejskiego programu CDU.