today 18 listopada, 2021my_locationCentrum Konferencyjno – Szkoleniowe UWM (teren kampusu uniwersyteckiego)
BGK
Cyfryzacja to kierunek zmian wszystkich podmiotów gospodarczych. Podążanie za tymi zmianami i umiejętne rozwijanie nowych technologii zwiększa konkurencyjność regionalnych firm sektora MŚP na rynkach międzynarodowych, a co za tym idzie pozytywnie wpływa na atrakcyjność regionu jako miejsca zamieszkania, miejsca pracy oraz przyciągnie inwestorów. Partnerem panelu jest ośrodek Enterpirse Europe Network, działający przy Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie. W panelu dyskusyjnym wezmą udział: Joanna Konopko - PJK-consulting (moderator); Wojciech Suchowiecki -ARTNEO Sp. z o.o.; Anna Urban-Marcinkiewicz - MCR Clinic; Waldemar Wiśniewski - Passio Ecomed; Patrycjusz Szwarc - BARWA SYSTEM Sp. z o.o.
Bartosz Tokarczyk; Emil Buszta
Czy sposób poruszania się po rynku i funkcjonowania w biznesie inaczej wygląda z perspektywy tzw. Millenialsów? Pokolenie X Y Z. W panelu dyskusyjnym wezą udział: Agnieszka Czupryn, Paweł Harajda, Jola Taperek, Maciej Martowicz, Karolina Kazuła
Maciej Martowicz
Jacek Pałkiewicz
Każdy ma prawo do popełniania błędów. ALe jak mówi mądre polskie przysłowie: mądrej głowie dość po słowie! Dowiedz się.czego nie robić zakładając start up!
Szlak Świętej Warmii to nie tylko miejsca i obiekty sakralne związane z historią biskupstwa warmińskiego oraz wydarzeniami o charakterze religijnym, historycznym i legendarnym… Szlak to przede wszystkim pierwszy kompleksowy regionalny projekt promocyjny, wykorzystujący historię i dziedzictwo kulturowe regionu mający służyć rozwojowi gospodarczemu regionu. W panelu wezmą udział: Andrzej Abako - Starosta Olsztyński, Jacek Wiśniowski - Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego, Tomasz Sielicki - Burmistrz Braniewa, Tomasz Czerniewski, globtroter.
Panel organizowany pod auspicjami Europe Direct Warmia i Mazury. Do zadań sieci należy upowszechnianie wiedzy na temat polityki, finansów i programów UE. Szczególnie istotnym działaniem EDWiM jest angażowanie się w debety społeczne nt. edukacji ekologicznej w Erze Zielonego Ładu.
Panel dyskusyjny, podczas którego zostaną omówione przykłady dobrych praktyk w zakresie działań na rzecz najstarszych przedstawicieli społeczeństwa. W panelu wystąpią: Józef Blank - Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego oraz Lech Bober - Viceprezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Rosnąca liczba sprzętu elektronicznego. Rosnące zużycie energii elektrycznej. Wzrost cen energii. Te i inne scenariusze to nasza codzienność. Czy jesteśmy na nie skazani?
Debata nt. poprawy jakości środowiska, walki ze smogiem, a także produkcji taniej i czystej energii - zielony renesans miast czy raczej zielona utopia?
Jarosław Klimczak - Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
Maciej Kuć - Philips Polska;
Jacek Walukiewicz - President of the Board Constance Care
Maciej Zinka – Prezes Zarządu Meden-Inmed
Skuteczna telemedycyna Mediguard dla turystyki zdrowotnej - Joanna Kotłowska Mediguard Sp. z o.o.; * Kogeneracja w służbie środowisku i zdrowiu.- Aleksander Siuta - Aspamet; * Access Medica - innowacyjna rehabilitacja kardiologiczna i ogólnoustrojowa we współpracy z branżą turystyczną na Warmii i Mazurach - Michał Danowski - Prezes AccessMedica
Dyskusja nt. działań europosłów z regionu na rzecz rozwoju Warmii i Mazur. W dyskusji wezmą udział europosłowie i przedstawiciele samorządu. Paneliści: Dyskusja nt działań europosłów z regionu na rzecz rozwoju Warmii i Mazur. Europosłowie: Karol Karski, Krzysztof Jurgiel oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego: Gustaw Marek Brzezin.
Podczas panelu będą omawiane nowe trendy w turystyce i możliwości ich rozwoju w przyszłości, ze szczególnym uwzględnieniem form związanych z poznawaniem natury i korzystaniem z jej zasobów, ochroną przyrody. Zostaną przedstawione możliwości regionu dotyczące sprostania rosnącemu zapotrzebowaniu społecznemu i nowym wyzwaniom w tym względzie oraz potencjał turystyki przyrodniczej na WM. Zostaną także poruszone kwestie edukacji ekologicznej, szczególnie dzieci i młodzieży, łączenia edukacji z wypoczynkiem blisko natury (zielone szkoły, obozy). Klamrą spinającą poruszaną tematykę będzie aktywna turystyka – trend o dużej dynamice rozwoju, przejawiający się w systematycznym wzroście zainteresowania turystyką kajakową, pieszą i rowerową, co skutkuje m.in. budową i wytyczaniem nowych szlaków turystycznych w regionie (np. rowerowa Łynostrada, Mazurska Pętla Rowerowa). Paneliści: Marcin Galibarczyk - Dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu, Urząd Marszałkowski Województwa Warminsko-Mazurskiego, Marian Jurak - Prezes Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK, Członek Zarządu W-MROT, Wojciech Śmieszek - współwłaściciel Biura Podróży Szarpie Travel.
Moderator: Piotr Burczyk – Zastępca Dyrektora, Departament Koordynacji Promocji, Urząd Marszałkowski; Prelegenci: dr hab. inż. Wiesława Lizińska, prof. UWM - Wydział Nauk Ekonomicznych, Instytut Ekonomii i Finansów, Katedra Polityki Gospodarczej UWM, Krzysztof Gąsior - Dyrektor Departamentu Infrastruktury Strefy WMSSE, Paulina Puza-Oleszczuk - expert pro-biz Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, Urząd Marszałkowski
W gospodarce o obiegu zamkniętym, wartość produktów, materiałów i zasobów w gospodarce jest utrzymywana tak długo, jak to możliwe, a wytwarzanie odpadów jest ograniczone do minimum. Podejście to jest istotnym elementem stworzenia niskoemisyjnej, zasobooszczędnej, innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Ale gospodarka o obiegu zamkniętym to nie tylko gospodarowanie odpadami. Dominującą jej zasadą powinno być zastępowanie surowców i paliw nieodnawialnych tymi, które są odnawialne oraz wdrożenie ekoprojektowania w sektorze produkcyjnym. Przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym przyniosłoby duże oszczędności podstawowych nakładów na surowce, stworzenie nowych miejsc pracy oraz rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, które wejdą na rynek z innowacyjnymi produktami. Czy województwo warmińsko-mazurskie tę szansę wykorzysta?Moderator: Hanna Marliere - Prezes Zarządu Green Management Group Sp. z o.o. Uczestnicy panelu: Adam Roczniak - Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Mariusz Rychcik - Prezes Zarządu Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie, Jacek Wiśniowski - Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego, Marek Borowski - Prezes Banku Żywności w Olsztynie
Podczas I Kongresu Przyszłości została zauważona potrzeba zwrócenia szczególnej uwagi na rozwój automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. Od tego czasu temat ten jest rozwijany, czego rezultatem może być powstanie nowej inteligentnej specjalizacji w regionie.
Begin | 18 listopada, 2021 H 08:00 |
---|---|
End | 18 listopada, 2021 H 19:00 |
Location | Centrum Konferencyjno – Szkoleniowe UWM (teren kampusu uniwersyteckiego) |
Address | ul. Dybowskiego 11 | 10-719 Olsztyn |
Copyright © 2021 by Kongres Przyszłości. Wszelkie prawa zastrzeżone.