Prelegenci

Gość specjalny

Günter Verheugen

Günter

Verheugen

Swoją polityczną karierę rozpoczął w 1970 roku, po tym jak pracował jako dziennikarz i studiował historię i nauki polityczne. Był członkiem niemieckiego Bundestagu od 1983 r. do 1999 r., gdzie zajmował szereg wysokich stanowisk i zajmował się głównie polityką zagraniczną i bezpieczeństwa oraz sprawami europejskimi. Został mianowany ministrem stanu do spraw europejskich. W latach 1999 - 2004 był członkiem Komisji Europejskiej odpowiedzialnej za rozszerzenie Unii. Podczas swojej drugiej kadencji w Komisji Europejskiej, w latach 2004-2011 pełnił funkcję wiceprezesa ds. przedsiębiorstw i przemysłu. W tym charakterze był przewodniczącym Europejskiej Rady Transatlantyckiej od 2007 r. Opublikował szereg książek i esejów o tematyce europejskiej, w tym o rozszerzeniu Unii 2004, napisanym wspólnie z polskim korespondentem TV w Brukseli Markiem Orzechowskim. Jest honorowym obywatelem Ostródy (2009).

Prowadzący panele

Krzysztof Ibisz

Krzysztof

Ibisz

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych prezenterów oraz dziennikarzy telewizyjnych. Laureat aż trzech Wiktorów Publiczności i dwóch Telekamer. Ze szklanym ekranem związany od ponad 20 lat. Rozkochał w sobie publiczność już na początku kariery, prowadząc wyjątkowe show “Czar Par”. Z czasem stał się niekwestionowaną gwiazdą telewizji, prowadząc największe i najpopularniejsze programy rozrywkowe, m.in. Jak Oni Śpiewają, Życiowa Szansa, Ona i On, Awantura o Kasę, Gra w Ciemno , Rosyjska Ruletka czy reality show Bar. Doskonale sprawdza się w roli prowadzącego największe widowiska telewizyjne jak Sylwestrowa Moc Przebojów, Sopot Festival, Sopot Top Trendy Festival, Zielonogórska Noc Kabaretowa czy wybory Miss Polski. Do końca 2013 roku był gospodarzem wyjątkowego talk-show Zrozumieć Kobietę . Od pierwszych dni tego roku jest prowadzącym i współautorem programu informacyjnego Nowy Dzień w Polsacie I Polsacie News. Od marca 2014 prowadzi najbardziej utytułowany I najbardziej prestiżowy program rozrywkowy świata – polską edycję Dancing with the Stars Taniec z Gwiazdami! Słynie z legendarnego profesjonalizmu i pozytywnej energii, którą zaraża wszystkich dokoła. Wielki fan sportu i propagator zdrowego stylu życia.

Piotr Gąsowski

Piotr

Gąsowski

Absolwent Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie (1986). Rok później pojawił się na deskach Teatru Komedia w sztuce „W naszym domu straszy” Stefana Friedmanna w reżyserii Tomasza Grochoczyńskiego. Niebawem przeniósł się do Teatru Nowego jednocześnie organizując wraz z Hanną Śleszyńską, Wojciechem Kaletą i Robertem Rozmusem grupę kabaretową znaną pod nazwą Tercet czyli kwartet. Za duet z Robertem Rozmusem otrzymał w 1992 roku pierwszą nagrodę na trzynastym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Jako dyplomowany aktor zadebiutował w 1988 roku w filmie „Spadek” Mirosława Gronowskiego. Pierwszą poważną rolę zaproponował mu Andrzej Wajda w dramacie historycznym „Pierścionek z orłem w koronie” z 1992 roku. W latach 90-tych występował z powodzeniem w filmie i telewizji. Pierwszym kasowym hitem był film Marka Koterskiego „Nic śmiesznego”. Potem przyszły ciekawe i ważne role w kostiumowym „Za co?” Jerzego Kawalerowicza (1995), w „Wezwaniu” Mirosława Dembińskiego (1996), debiutanckim „Billboardzie” Łukasza Zadrzyńskiego i w głośnym „Złocie dezerterów” Janusza Majewskiego (oba z 1998). W międzyczasie dał też występy serialowe w drugim sezonie popularnej „Ekstradycji”, „Domu” czy „Barze Atlantic” Majewskiego. W 1999 roku wrócił do Andrzeja Wajdy, aby stworzyć dobrze odebraną postać Rejenta w „Panu Tadeuszu”. Z kolei rok później o Gąsowskim przypomniał sobie Filip Bajon podczas realizacji „Przedwiośnia”. Po „Miss mokrego podkoszulka” (2002, reżyseria Witold Adamek) Wystąpił w serialach: „Daleko od noszy”, „Tango z aniołem” i „Świat według Kiepskich”, „Heli w opałach”. W 2005 roku wystąpił w drugiej edycji programu Taniec z gwiazdami. Od września 2007 był prowadzącym Taniec z gwiazdami. Piotra Gąsowskiego wyróżnia niewymuszona naturalność, łatwość nawiązywania kontaktu z widownią, której tak brakuje wielu gwiazdom polskiej estrady. Lubi publiczność, lubi występować. Na estradzie czuje się jak ryba w wodzie. Publiczność natychmiast to odczytuje. Zabawa jest zawsze wyśmienita

Agnieszka Czupryn

Agnieszka

Czupryn

Od ponad 15 lat związana z branżą internetową. Jako Dyrektor Zarządzający (2002-2008) kierowała spółką tworzącą serwisy www, e-commerce i dedykowane oprogramowanie dla MŚP. Jako Vice Prezes (2009-2013) zarządzała polsko-szwedzką spółką Familie Media Poland SP z o.o. działająca w branży internetowej. Pracowała jako Product & Marketing Manager (2013-2016) w Luxemburgu. Podczas swojej kariery odpowiedzialna była za współtworzenie i wprowadzenie na rynek wielu produktów internetowych i mobilnych. Od stycznia 2017 prowadzi dział sprzedaży aplikacji mobilnych w Grupie WM.

Agnieszka Porowska

Agnieszka

Porowska

Zakochana w swoim rowerze slawistka. Studiowała filologię serbsko-chorwacką i planowała być przewodnikiem po Bałkanach, a została dziennikarką, co cieszy ją równie mocno. Od pewnego czasu joginka, która wierzy, że w końcu przyjdzie dzień, że uda jej się stanąć na głowie. Jak dłużej niż dwa dni nie patrzy na jezioro, to jej smutno, dlatego co jakiś czas musi wpakować się w jakiś kajak czy żaglówkę. Początkujący mors. Pasja, z której nigdy nie zrezygnuje to literatura. Biega, ale tylko charytatywnie.

Tomasz Miroński

Tomasz

Miroński

Z wykształcenia humanista, absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta Ministra Edukacji Narodowej. Podczas stypendium zajmował się archeologią i historią Europy Wschodniej oraz stosunkami międzynarodowymi na Uniwersytecie im. Janka Kupały w Grodnie. Z zawodu jest dziennikarzem "Gazety Olsztyńskiej", redaktorem naczelnym tygodnika "Gońca Bartoszyckiego" oraz miesięcznika "Po Sąsiedzku/По-соседски" (specjalizuje się w tematyce obwodu kaliningradzkiego). Z pasji miłośnik literatury, samodoskonalenia i kształcenia. Lubi podróżować po byłych krajach ZSSR, Bliskim Wschodzie oraz Azji. Jego pasją jest również pszczelarstwo.

Gospodarka

Henryka Bochniarz

Henryka

Bochniarz

Ekonomistka, liderka środowiska przedsiębiorców. Była Minister Przemysłu i Handlu w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego (1991), współtwórczyni przemian okresu transformacji ustrojowej. Była kandydatka na urząd Prezydenta RP (2005). W 1999 roku utworzyła Konfederację Lewiatan, której przewodzi do dziś. Należy do Rady Prezydentów BUSINESSEUROPE, największej organizacji pracodawców w UE. Od 2006 roku pełni funkcję prezydent Boeinga International na Europę Środkową i Wschodnią. Przewodniczy Polsko-Japońskiemu Komitetowi Gospodarczemu. Z okazji polskiej Prezydencji w Radzie UE zainicjowała Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie, coroczny międzynarodowy kongres środowiska biznesu, ekonomistów i przedstawicieli świata polityki, który służy wypracowywaniu pomysłów na rozwiązanie fundamentalnych problemów Europy. Angażuje się w szereg inicjatyw społecznych i kulturalnych. Pomysłodawczyni i wieloletnia współfundatorka Nagrody Literackiej NIKE dla najlepszej książki roku. Utworzyła Fundację Prymus na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci wiejskich. Działa w Fundacji Sztuki im. Stanisława Witkiewicza wspierającej Teatr Witkacego w Zakopanem. Jest orędowniczką zwiększenia roli kobiet w życiu publicznym i współtwórczynią Kongresu Kobiet, który stał się największym ruchem społecznym w Polsce po Solidarności. Odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz japońskim Orderem Wschodzącego Słońca, Złotą i Srebrną Gwiazdą. Została laureatką Nagrody Kisiela oraz Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego za szczególny wkład w rozwój dialogu społecznego w Polsce oraz działania ponad podziałami politycznymi. W 2012 roku znalazła się na liście 50 najbardziej wpływowych Polaków tygodnika "Wprost", a w 2014 – została wskazana jako jedna z dziesięciu najbardziej wpływowych kobiet w rankingu „Newsweek Polska”. Ma męża, dwoje dzieci i dziewięcioro wnucząt.

Henryka Mościcka-Dendys

Henryka

Mościcka-Dendys

Doktor nauk prawnych. Od listopada 2015 r. Ambasador RP w Królestwie Danii. Ukończyła prawo i filologię klasyczną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracę doktorską obroniła na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pełniła funkcję m.in. Naczelnika Wydziału Koordynacji w Departamencie Unii Europejskiej MSZ oraz eksperta w biurze Komisarza ds. demokratycznego rozwoju Rady Państw Morza Bałtyckiego (2003 r.). W latach 2007–2011 była I sekretarzem, a następnie radcą Ambasady RP w Berlinie. W latach 2011-2012 zastępca dyrektora ds. instytucjonalnych i Europy Północnej, a następnie dyrektor Departamentu Polityki Europejskiej MSZ (2021-2013). Od kwietnia 2013 r. do listopada 2015 r. podsekretarz stanu ds. parlamentarnych, polityki europejskiej i praw człowieka w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W latach 2011 - 2016 zasiadała w Radzie Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Zna niemiecki, angielski i rosyjski. Mężatka.

Jarosław Tokarczyk

Jarosław

Tokarczyk

Przedsiębiorca, kreator biznesu, wizjoner. Człowiek, który połączył biznes z chęcią pomagania innym, stając się założycielem Fundacji „Przyszłość dla dzieci”, której ambicją jest przywrócenie radości życia dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Również swoją działalnością charytatywną udziela wsparcia osobom starszym, jako członek zarządu Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie – Pomoc Maltańska. Odznaczony został Srebrnym Medalem pro Merito Melitensi. Otrzymał również tytuł Honorowego Obywatela Gminy Kadzidło oraz nagrodę Kurpiowskiego Nepomuka za zasługi dla Kurpiowszczyzny. Człowiek renesansu, który łączy nieustanny rozwój osobisty z rozwojem przedsiębiorczości. Po dzień dzisiejszy zarządza największą grupą medialną w Polsce północno-wschodniej, gdzie skutecznie rozwinął wydawnictwo regionalne w grupę multimedialną o zasięgu ogólnopolskim. Zarządza, jako prezes, kilkoma spółkami. Rozwój biznesu i działań charytatywnych połączył z rozwojem swojego ciała i duchowości poprzez praktykowanie sztuk walki, jogi i ajurwedy. I po dziś dzień zachował niesamowite poczucie humoru z siebie…

Gustaw Marek Brzezin

Gustaw Marek

Brzezin

Doktor inż. nauk rolniczych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, absolwent Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Samorządowiec z wieloletnim stażem (wójt gminy Ostróda w latach 1998-2012, wicemarszałek województwa 2012-2014, marszałek województwa od 2014 r.). Współtwórca i wieloletni przewodniczący Zarządu Związku Gmin Regionu Ostródzko-Iławskiego „Czyste Środowisko”. Odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, odznaką honorową Ministra Administracji i Cyfryzacji „Za zasługi dla Samorządu Terytorialnego”, laureat Kosyniera Przedsiębiorczości 2015. Od 2016 r. członek Europejskiego Komitetu Regionów.

Robert C. Bush JR

Robert C.

Bush JR

Posiada 25-letnie doświadczenie w zakresie usług finansowych i inwestycyjnych. Współpracuje z największymi firmami w USA, Europie, Chinach i na Bliskim Wschodzie. Inwestor w Curtis Newton GmbH, spółce holdingowej zajmującej się innowacyjnymi technologiami cyfrowymi. Pracuje jako doradca w programie Horizon 2020 Komisji Europejskiej, największym programie UE w zakresie badań i innowacji. Wykładowca i mówca. Komentator telewizji i międzynarodowych mediów, w tym CNN International, CNBC, Euromoney i Fox Business News. Prelegent wielu konferencji i forum, m.in. ZEA, konferencje Milken, konferencje inwestorów instytucjonalnych. Dyrektor zarządzający Dubai World, firmy inwestycyjnej. Jest absolwentem Amherst College. Laureat Nagrody Karola Hamiltona Houston w kategorii Leadership, Nagrody Kellogg ds. Marketingu i Hardy Prize on Charity. Posiada tytuł doktora z Wydziału Prawa Uniwersytetu Wirginii.

Tomasz Andrukiewicz

Tomasz

Andrukiewicz

Prawnik, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Od 2006 roku Prezydent Miasta Ełku, wcześniej Starosta Ełcki, członek Zarządu Powiatu Ełckiego, inspektor w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim. Założyciel i członek licznych organizacji pozarządowych. Czynnie angażuje się w rozwój miasta i regionu, m. in. wykorzystując możliwości jakie dało państwu polskiemu wejście do Unii Europejskiej. Nieustannie – wraz z zespołem wykwalifikowanych współpracowników – pozyskuje fundusze zewnętrzne, zgodnie z wcześniej przyjętą strategią rozwoju miasta. Poprzez szereg działań rewitalizujących miasto w sensie gospodarczym, ekonomiczno-społecznym, przestrzennym, kulturowym i sportowo-turystycznym, podnoszących jakość życia mieszkańców – promując miasto, powiat i region północno - wschodniej Polski – stworzył wraz ze współpracownikami silną markę, rozpoznawalną w kraju i za granicą. Promotor i propagator działań z zakresu zastosowania nowoczesnych technologii w zarządzaniu miastem. Wielokrotnie nagradzany, otrzymał liczne tytuły i wyróżnienia, odznaczony Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP. Członek Zarządu Związku Miast Polskich, Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Powiatów, Miast i Gmin „EGO Kraina Bociana”.

Piotr Grzymowicz

Piotr

Grzymowicz

Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Akademii Rolniczo – Technicznej w Olsztynie. Doktor nauk technicznych. W latach 2001-2007 zastępca Prezydenta Miasta Olsztyn. Od 2009 roku Prezydent Olsztyna. Do czasu wyboru na Prezydenta Olsztyna wykładowca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W trakcie prezydentury Piotra Grzymowicza zrealizowano w Olsztynie szereg ważnych inwestycji. Po 50 latach nieobecności przywrócono komunikację tramwajową, zagospodarowano brzegi jez. Ukiel, zrewitalizowano najpiękniejsze olsztyńskie parki, otwarto Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Aquasfera” oraz wybudowano i zmodernizowano dziesiątki kilometrów olsztyńskich ulic. Za swoją działalność Piotr Grzymowicz został uhonorowany tytułem „Lidera Samorządu 2016”, przyznanym przez dziennik „Rzeczpospolita” oraz został laureatem „Złotej dziesiątki” rankingu „Perły Samorządu 2017”, przygotowanego przez „Gazetę Prawną”.

Witold Wróblewski

Witold

Wróblewski

Absolwent Politechniki Gdańskiej. Od ponad 26 lat związany z działalnością samorządową. Od 2002 do 2010 roku Wiceprezydent Elbląga, w latach 2011 - 2014 Członek Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Od grudnia 2014 roku Prezydent Elbląga. Podczas swojej prezydentury ustabilizował finanse miasta i zmniejszył zadłużenie, dbając jednocześnie o rozwój miasta praktycznie we wszystkich dziedzinach życia. Jest to możliwe dzięki sprawnemu pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych – unijnych i ministerialnych, łącznie w kwocie ponad 240 mln złotych. Wśród najważniejszych inwestycji należy wymienić wyczekiwaną przez lata budowę wiaduktu łączącego dzielnicę Zatorze z centrum miasta, jedyny w Polsce północnej tor wrotkarsko – łyżwiarski, modernizację krytej pływalni, budowę torowiska tramwajowego w ul. 12 Lutego, kompleksową modernizację 10 oddziałów Szpitala Miejskiego wraz z budową nowego bloku operacyjnego, adaptację Biblioteki Elbląskiej, czy tworzenie Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej. Wcześniej jako Członek Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego odpowiadał za ochronę zdrowia, politykę społeczną oraz szeroko rozumianą infrastrukturę. Nadzorował między innymi wojewódzkie placówki służby zdrowia, modernizację ponad 350 km dróg wojewódzkich oraz wartą ok. 200 mln zł. budowę lotniska w Szymanach.

Roman Smogorzewski

Roman

Smogorzewski

Doświadczony samorządowiec, z wykształcenia historyk. Od 2002 roku Prezydent Miasta Legionowo, wcześniej wicestarosta i starosta legionowski. Radny Miejski kadencji 1994-1998 oraz radny rady powiatu. Wielokrotnie wyróżniany w rankingach Perły Samorządu jako jeden z najlepszych samorządowców w Polsce. Absolwent Szkoły Liderów oraz studiów podyplomowych: Studium Prawno-Samorządowego PAN oraz Psychologii - Zarządzania Personelem na Uniwersytecie Warszawskim.

Jan Grzesiak

Jan

Grzesiak

Spośród ponad 20 000 profesji na świecie nie ma takiej, w której nie korzystałbyś z głosu, ciała, gestów i emocji do komunikowania się z innymi. Nie ma takiego kontekstu, w którym nie używałbyś intonacji albo rąk do przekazania informacji. Nie ma miłości bez spojrzeń, podpisania kontraktu bez entuzjazmu kontrahenta, wychowania dzieci bez zabaw i gier – aktorstwo jest wszędzie.

Wojciech Kierwajtys

Wojciech

Kierwajtys

Ełczanin. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i staży we Francuskim Instytucie Zarządzania. Samorządowiec – w latach 1991-1997 sekretarz i wiceprezydent Ełku. Brał udział w tworzeniu pierwszego samorządu , przekształceniach i komercjalizacji jednostek komunalnych. Członek organów nadzorczych spółek komunalnych. Współtwórca i organizator suwalskiej specjalnej strefy ekonomicznej – od początku tj od 22 lat wiceprezes zarządu spółki. Do najważniejszych osiągnięć należy zaliczyć ulokowanie w płn-wsch. Polsce ponad 100 inwestorów krajowych i zagranicznych, którzy utworzyli ponad 10 tysięcy nowych miejsc pracy i zainwestowali w projekty produkcyjne prawie 3,5 mld zł, . W części mazurskiej suwalskiej specjalnej strefy ekonomicznej powstało ponad 4 tysiące miejsc pracy (Ełk 2,5 tysiąca; Gołdap 1,5 tysiąca ) a w Olecku utrzymano ponad 1100 miejsc pracy. Doświadczenie w szybkim lokowaniu inwestorów i prowadzenie ich za rękę przez wszystkie procedury administracyjne związane z budową oraz korzystaniem z ulg podatkowych (pomocy publicznej). Umiejętność współpracy z instytucjami otoczenia biznesu, samorządów lokalnych, znajomość procedur funkcjonowania w specjalnych strefach ekonomicznych w Polsce.

Tomasz Szarek

Tomasz

Szarek

Wicedyrektor ds. funduszy europejskich w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Olsztynie Od wielu lat zaangażowany w realizację krajowych i regionalnych programów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wierzy w hasło „Człowiek to najlepsza inwestycja”. Prywatnie tata Staszka i Hani.

Mirosław Hiszpański

Mirosław

Hiszpański

Urodzony na Powiślu, lokalny patriota, doświadczony menager zarządzający wysokobudżetowymi projektami, prezes spółek, z których jedna została nagrodzona Diamentem magazynu Forbes za najszybciej rozwijającą się firmę w Polsce w kategorii „przedsiębiorstw o obrotach od 5 do 50 milionów złotych”. Wieloletni działacz społeczny – prezes Stowarzyszenia Warmińsko-Mazurskiego Związku Pracodawców Prywatnych w Olsztynie, w ramach którego reprezentuje interesy gospodarcze i społeczne lokalnych pracodawców. Prywatnie ojciec 4 córek. Z zamiłowania żeglarz.

Dariusz Radziszewski

Dariusz

Radziszewski

Z wykształcenia ekonomista, z zawodu bankowiec. Posiada 23 -letnie doświadczenie w bankowości, przede wszystkim w obsłudze firm, samorządów, korporacji. Od kilku lat zarządza obszarem bankowości detalicznej i biznesowej obejmującym 55 oddziałów banku. Zaangażowany w rozwój i wspieranie lokalnych społeczności. Współorganizator przedsięwzięcia dla kobiet z obszarów wiejskich „Agro na Obcasach” w Olsztynie i Białymstoku.

Gunnar Springfeldt

Gunnar

Springfeldt

Journalist and media analyst, Springfeldt Media, Sweden. Studies in political science, English and American society and a degree in journalism, universities at Stockholm and Gothenburg. 1979 Business reporter at Göteborgs-Posten, the second largest quality newspaper in Sweden 1986 Project leader redesign project at Göteborgs-Posten 1989 Project leader, digital editorial technology 1996 Development director, Göteborgs-Posten while leading projects such as a company wide enhanced production flow and introduction of the internet. 1999 – 2001 Chairman of the Digital Media committee of the Swedish Newspaper Publishers Association 2000 – 2013, Swedish representative to the Ifra European technical committee. As such has made presentations in mainly in Sweden but also in Oslo, Vienna, Frankfurt, Singapore and Manilla. 2011-2012: Lecturer on media trends at a Swedish media development project in Vietnam 2005 VP Development at the Stampen Group (owner of Göteborgs-Posten), leading projects such as overall strategy and strategy for new revenues. As the VP Development Gunnar Springfeldt has travelled extensively in Poland and China where the Stampen Group took part in digital project and USA, UK, Germany to learn about new media trends. 2006-2008 Part of the working group to organize the WAN congress in Gothenburg, Sweden which was opened by the Swedish king Carl Gustaf the 16th. 2017 - : Member of a content supervisory board overseeing publishing by Swedish Public Service broadcasting 2013 Launched own business, Springfeldt Media which has earned assignments from the Swedish Newspaper Association, Lindholmen Science Park in Gothenburg, Medievärlden (industry news/analysis), and Medieutredningen, reports by the Swedish ministry of culture in order to study the crisis in the Swedish Media Industry. Gunnar is now winding down and is partly retired.

Wojciech Śmieszek

Wojciech

Śmieszek

Prezes Polskiej Izby Turystyki Oddziału Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie, współwłaściciel Biura Podróży „Szarpie Travel” jednego z największych w Polsce organizatorów turystyki dzieci i młodzieży.

Pier Giorgio Oliveti

Pier Giorgio

Oliveti

Sekretarz Generalny Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Cittaslow. Konsultant i współuczestnik wielu projektów: „Projekt Apeniny” 1993-1994, 2001-2002,„Projekt via Francigena” 1994-1996. Doradca Rady Europejskiej w tematyce „integracji społecznej” – „Policies for Local Development” w latach 2009-2013, członek stowarzyszenia Włoskich Dziennikarzy Turystycznych, członek IVS (Instytutu Historycznych Ulic).

Marek Marks

Marek

Marks

Prof. dr hab. Marek Marks, profesor nauk rolniczych, kierownik Katedry Agroekosystemów UWM w Olsztynie. Zainteresowania badawcze: uprawa roli i gospodarka płodozmianowa, rolnicza przestrzeń produkcyjna, wielofunkcyjny rozwój obszarów wiejskich.

Igor Hrywna

Igor

Hrywna

Swoją pracę traktuję jak hobby, więc nigdy nie mam jej dość. Od jesieni 2016 roku jestem redaktorem naczelnym "Gazety Olsztyńskiej". W pierwszej kolejności czuję się jednak rzecznikiem zwykłych ludzi. To dla nich i o nich pisuję komentarze i felietony. To dla nich tworzymy nasze media. Uważam, że media lokalne w pierwszej kolejności powinny być dobrym sąsiadem, w drugiej informować, w trzecie bawić. Swój lokalny patriotyzm wyrażam jeżdżąc na rowerze i tworząc na fitniefat.pl "Rowerową Obwodnicę Olsztyna".

Jan Szynaka

Jan

Szynaka

Prezes Zarządu firmy Szynaka-Meble Sp. z .o.o., jednego z największych producentów mebli w Polsce. Od prawie 60 lat kreator pozytywnego wizerunek polskiej firmy rodzinnej, wysokogatunkowego produktu i promotor Polski na świecie. Dzięki nowoczesnym metodom zarządzania oraz skutecznej polityce promocyjnej kierowana przez Jana Szynaka firma rozwinęła liczne kontakty handlowe w Polsce i ponad 50 krajach na świecie, w tym głównie w Niemczech, USA, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii czy Chinach. Dziś Grupę Meblową Szynaka tworzy 6 nowoczesnych zakładów produkcyjnych, Centrum Logistyczno-Wystawiennicze i Centrum Konferencyjne, Pałac Mortęgi o łącznej powierzchni ponad 500 000 m2 co można porównać do 70 boisk piłkarskich. . Prowadząc biznes Jan Szynaka podejmuje szereg inicjatyw mających na celu osiągnięcie harmonii i równowagi z otoczeniem, dbając tym samym o środowisko naturalne. W Jego filozofii działania silnie zakorzeniony jest duch odpowiedzialności społecznej. Firma nie działa w oderwaniu od lokalnego społeczeństwa, jest jego częścią i aktywnie wspiera wszelkie działania na rzecz rozwoju miasta, województwa i kraju. Jan Szynaka jako aktywny promotor polskiego rzemiosła chętnie udziela się społecznie i charytatywnie. Jest wielkim autorytetem w regionie i uznanym menadżerem. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Prywatnie ojciec 4 dzieci i dziadek 3 wnuków.

Jarosław Michalak

Jarosław

Michalak

Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Michelin Polska S.A. Karierę w Michelin rozpoczął w dziale finansowym firmy w 1993 r. W 2002 r. objął stanowisko Dyrektora Personalnego Michelin Polska S.A. oraz funkcję Członka Zarządu. Od 2008 do 2010 r. zarządzał produkcją w jednej z fabryk Michelin we Francji. Po powrocie do Polski, w 2011 r., objął stanowisko Dyrektora Zakładu Opon Osobowych w fabryce Michelin w Olsztynie. W 2014 r. Jarosław Michalak zajął stanowisko Dyrektora Fabryki Michelin Polska S.A. w Olsztynie, a od 2016 r. Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Michelin Polska S.A.

Renata Marks-Bielska

Renata

Marks-Bielska

Profesor UWM. Jej zainteresowania naukowo-badawcze koncentrują się na problematyce polityki gospodarczej i społecznej, a w szczególności dotyczą: rozwoju regionalnego, rozwoju obszarów wiejskich, przekształceń własnościowych w rolnictwie, przedsiębiorczości gospodarczej, wykorzystania zasobów siły roboczej, polityki rolnej.

Lidia Wójtowicz

Lidia

Wójtowicz

Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Od początku istnienia samorządu województwa zajmuje się planowaniem strategicznym i operacyjnym w regionie – tworzeniem koncepcji rozwojowych w kolejnych wersjach Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego województwa warmińsko-mazurskiego oraz opracowaniem i monitorowaniem regionalnych programów operacyjnych współfinansowanych przez fundusze strukturalne, ich negocjacjami z Komisją Europejską. Jest członkiem Wspólnych Komitetów Monitorujących Programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej z udziałem Województwa. Obecnie odpowiada za koordynację zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Doświadczenie wykorzystywane w misjach Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w Gruzji, Mołdawii i Tunezji.

Maciej Bułkowski

Maciej

Bułkowski

Dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Absolwent Wydziału Telekomunikacji i Elektrotechniki Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, specjalność Systemy Telekomunikacyjne. Od początku swojej pracy zawodowej związany z wdrożeniami oraz utrzymaniem systemów informatycznych. W chwili obecnej Dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odpowiedzialny za utrzymanie, zarządzanie infrastrukturą teleinformatyczną, tworzenie aplikacji i zarządzanie projektami za zakresu rozwoju społeczeństwa informacyjnego oraz kompetencji cyfrowych w Regionie. Przewodniczący Zespołu Eksperckiego przy Związku Województw RP oraz członek Zespołu ds. Społeczeństwa Informacyjnego przy Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Sebastian Magier

Sebastian

Magier

Sebastian Magier is a graduate of the Adam Mickiewicz University in Poznań with a major in political science and international relations, and of the Warsaw School of Economics with postgraduate degree in project management. He also studied the Baltic Sea Region Programme at the Södertörn University in Stockholm, where he took up interest in Baltic Sea cooperation. Since 2010 he has been continuously working for Euroregion Baltic and its member organisations as a project manager, and since 2014 as the Head of ERB’s International Secretariat where he is responsible for the overall strategic management of the organisation and its project portfolio. He also serves as the Head of Joint Delegation of Euroregions at the Monitoring Committee of the South Baltic Programme.

Juliusz Marek

Juliusz

Marek

Prezes Stowarzyszenia Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, nadawca koncesjonowanej telewizji regionalnej TRUSO.TV w Elblągu i Braniewie, elblążanin, dziennikarz, regionalista.

Aneta Brzyska

Aneta

Brzyska

Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych Zarządzanie zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Od początku pracy w samorządzie wojewódzkim związana ze współpracą międzynarodową, w latach 2007-2010 odpowiedzialna głównie za współpracę z sąsiedzkim Obwodem Kaliningradzkim i Obwodem Rówieńskim na Ukrainie, od 2010 roku z-ca dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Łukasz Bielewski

Łukasz

Bielewski

Politolog, absolwent Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Doświadczenie w pracy samorządowej zdobywał nie tylko na szczeblu wojewódzkim, ale również miejskim i powiatowym. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego początkowo odpowiedzialny za politykę informacyjną, a obecnie, jako dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej, koordynuje kontakty Warmii i Mazur z zagranicą.

Rafał Szczepański

Rafał

Szczepański

Przedsiębiorca, społecznik, Wiceprezes Zarządu BBI Development SA Absolwent Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wiceprezes w giełdowej spółce BBI Development SA realizującej prestiżowe inwestycje w Warszawie. W ramach firmy „Rezydencje Warmińskie”zaangażowany w realizację osiedla luksusowych domów jednorodzinnych w Pluskach w gminie Stawiguda koło Olsztyna. Posiada bogate doświadczenie w aktywizacji przedsięwzięć deweloperskich, działaniach marketingowych, PR i sprzedażowych. Obok działalności stricte biznesowej prowadzi szeroką działalność społeczną. Od lat prowadzi działalność na rzecz Związku Powstańców Warszawskich. Za działalność publiczną na rzecz polskich samorządów został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Plusk, Południowej Warmii i Galindii Zachodniej oraz Wiceprezesem Zarządu Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie POMOC MALTAŃSKA, która prowadzi Szpital Pomocy Maltańskiej pw. bł. Gerarda w Barczewie koło Olsztyna oraz Dom Pomocy Społecznej Michała Archanioła w Szyldaku.

Katarzyna Maria Bartnik

Katarzyna Maria

Bartnik

Kierownik Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 w Centrum Projektów Europejskich. Doktor nauk ekonomicznych, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, od ośmiu lat związana jest z wdrażaniem Funduszy Europejskich w obszarze współpracy międzynarodowej. Naukowo zajmuje się problematyką rozwoju regionalnego, ze szczególnym uwzględnieniem kapitału ludzkiego i społecznego.

Grzegorz Kokoszkiewicz

Grzegorz

Kokoszkiewicz

Menedżer, Zespół Ulg i Dotacji Inwestycyjnych EY. Grzegorz specjalizuje się w doradztwie przedsiębiorcom w zakresie pozyskiwania finansowania publicznego dla ich projektów. Posiada uprawnienia licencjonowanego doradcy podatkowego oraz kwalifikacje ACCA. Ma bogate doświadczenie w ubieganiu się o zezwolenia SSE, pozyskiwaniu środków z funduszy UE oraz innych źródeł pomocy publicznej. Jego projekty obejmują również rozliczanie podmiotów funkcjonujących w specjalnych strefach ekonomicznych.

Wojciech Kroczek

Wojciech

Kroczek

Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej Żywności Naturalnej i Tradycyjnej w Olsztynie. Przedsiębiorca - producent lodów, z wykształcenia prawnik, współtwórca marki Kroczek Lody Naturalne, członek Zespołu ds. sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle.

Henryk Kiejdo

Henryk

Kiejdo

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Od 12 lat Wójt Gminy Rychliki. Prezes Warmińskiego Związku Pszczelarzy, rzeczoznawca chorób pszczelich oraz biegły sądowy w zakresie pszczelarstwa przy sądzie okręgowym w Elblągu. Prowadzi wykłady popularyzując wiedzę pszczelarską

Wiesław Łubiński

Wiesław

Łubiński

Absolwent studiów doktoranckich IPiSS w Warszawie, MBA-WSB i Uniwersytet of Northampton / UK/, prekursor i twórca niepublicznych placówek oświatowych w Olsztynie. Kanclerz Olsztyńskiej Loży Business Centre Club, Wiceprezes Zarządu BCC w Warszawie, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, aktywny członek wielu organizacji społecznych i fundacji. Wieloletni członek wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, pierwszy Przewodniczący Rady dialogu Społecznego, członek Naczelnej i Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy, Komitetu Monitorującego RPO, Prezes Stowarzyszenia oddziału Polska Wschód. Ekspert; BCC. Członek Konwentu BCC ,Prezydent ogólnopolskiego konkursu „Solidny Pracodawca”, współtwórca Kapituły Wielkiego Serca, Organizator i przewodniczący Kapituły Kosynierów Przedsiębiorczości, ekspert CSR, coach Laureat : Lider Polskiego Biznesu, Ambasador Polskiej Gospodarki, Firma dobrze Widziana, Warmińsko – Mazurskiej Nagrody Jakości, Osobowość Warmii i Mazur, Serce na dłoni, Filantropa Warmii i Mazur.

Anna Maria Dyner

Anna Maria

Dyner

Z wykształcenia jest politologiem, specjalistą od spraw Rosji i Europy Wschodniej. Od 2010 r. pracuje jako analityk, a od 2015 r. jako kierownik programu Europa Wschodnia w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Jej zainteresowania obejmują politykę wewnętrzną i zagraniczną Białorusi oraz rolę jaką odgrywa Rosja na obszarze postsowieckim. Zajmuje się także rosyjską polityką bezpieczeństwa. Autorka licznych poświęconych Białorusi, Rosji i Ukrainie oraz tekstów dla Rzeczpospolitej, Nowej Europy Wschodniej, EUobserver, New Eastern Europe, Polski Zbrojnej.

Adam Krzyśków

Adam

Krzyśków

Absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu. Studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim z zakresu prawa administracyjnego i zarządzania, oraz Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim z zakresu finansów i bankowości. Doświadczony samorządowiec, w latach 1990-1998 Wójt Gminy Świętajno k/Szczytna. Radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego I, II, III kadencji. W latach 2002-2017 Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Od 1 marca 2018 Prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Agencji Energetycznej w Olsztynie.

Jerzy Siwkiewicz

Jerzy

Siwkiewicz

Absolwent Wydziałów: Prawa i Nauk Ekonomicznych UMK w Toruniu oraz studiów podyplomowych SGH w W-wie. Obecnie w Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM w Olsztynie, poprzednio : Główny Księgowy / Dyrektor Ekonomiczny / Finansowy największych polskich przedsiębiorstw telekomunikacyjnych, z branży mleczarskiej i turystycznej. Jako Wice Prezes WM Specjalnej Strefy Ekonomicznej współorganizował Biuro Strefy w Kaliningradzie a jako Dyrektor Regionalnych Oddziałów Banków w W-wie i Olsztynie specjalizował się w preferencyjnym finansowaniu rozwoju regionalnego i obsłudze bankowej WM Urzędu Marszałkowskiego , Miasta Olsztyna oraz wielu powiatów i gmin. Kierownik / manager wielu projektów z zakresu transferu wiedzy i innowacji. Odznaczony odznaką : Honorową Związku Banków Polskich, za zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zasłużony dla UWM w Olsztynie i TOZ – statuetka św. Franciszka.

Leszek Dziąg

Leszek

Dziąg

Od 1999 związany z samorządem przygranicznego Powiatu Braniewskiego: radny, członek Zarządu Powiatu, starosta.

Aldona Hartwińska

Aldona

Hartwińska

Jest autorką bloga i kanału na YouTube "Pofikasz? O Szwecji po polsku". Pisze od zawsze, a jej pierwszą „publikacją” była książka kucharska, a w niej przepis na jajecznicę. Miała wtedy sześć lat. Przez pięć lat pracowała jako redaktorka w TVN24. Jest Szwecjofilem, montażystką filmową, absolwentką stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Fascynują ją dwie skrajne kultury – skandynawska i latynoamerykańska.

Piotr Jakubowski

Piotr

Jakubowski

Burmistrz Mikołajek nieprzerwanie od 2001 roku, absolwent AWF w Katowicach. Aktywny działacz społeczny, członek różnych organizacji i stowarzyszeń w tym samorządowych. Miłośnik sportów motorowych. Od 2006 roku bezpośrednio zaangażowany w organizację Rajdu Polski - największej sportowej imprezy samochodowej w Polsce (zaliczanej do klasyfikacji WRC) i jednocześnie drugiej obok pucharu świata w piłce plażowej imprezy rangi światowej w naszym regionie. Inicjator współpracy partnerskiej między samorządami obszaru Wielkich Jezior Mazurskich oraz przygotowania wspólnej strategii rozwoju, która już zaowocowała przygotowaniem kilku uznanych za kluczowe dla regionu Warmii i Mazur przedsięwzięć infrastrukturalnych , społeczno – gospodarczych o charakterze sieciowym. Od 2015 roku przewodniczący Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 , które skupia 12 gmin i 3 powiaty. Stowarzyszenie obecnie zajmuje się przygotowaniem i realizacją projektów dotyczących między innymi promocji gospodarczej Mazur, przebudowy infrastruktury nabrzeży i kanałów oraz pętli rowerowej wokół całego Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, e – administracji, gospodarki wodno – ściekowej i edukacji.

Joanna Warecha

Joanna

Warecha

Dziennikarka, reportażystka, dokumentalistka, działaczka społeczna. Od 1997 do 2007roku Redakcja Rolna TVP S.A - wydawczyni, prowadząca, reportażystka, autorka programów.Od lutego 2007 do czerwca 2011roku szefowa działów :informacji i produkcji TVP Olsztyn .Od czerwca 2011 do czerwca 2013 roku kierowniczka Serwisów TVP INFO.Od czerwca 2013 do maja 2016 roku dyrektorka ds. programowych w TVP Regionalna.Od stycznia 2017 roku kierowniczka Programu Regionalnego TVP Olsztyn. Członkini Światowego Stowarzyszenia Kobiet w Mediach IWART. Członkini dziesięcioosobowego zespołu ds. sytuacji kobiet w małych miasteczkach i wsiach, powołanego jeszcze przez prof. Małgorzatę Fuszarę.

Krzysztof Kamiński

Krzysztof

Kamiński

Absolwent Prawa i Administracji oraz Mechaniki i Budowy Maszyn na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Doświadczenia zawodowe zdobywał w takich firmach, jak: Michelin, Case New Holland, Kongsberg Automotive, ArcelorMittal i innych. Obecnie zajmuje stanowisko Prezesa Zarządu Spółki ALNEA oraz kierownika naukowego projektu badawczo-rozwojowego z zakresu robotyki. Firma ALNEA zajmuje się robotyzowaniem i automatyzowaniem procesów produkcyjnych. Ponadto Krzysztof Kamiński został powołany na stanowisko Pełnomocnika Wojewody Warmińsko-Mazurskiego do spraw rozwoju gospodarczego. Zadaniem pełnomocnika jest promowanie i inicjowanie wszelkich działań, mających na celu poprawę warunków funkcjonowania przedsiębiorców na terenie Warmii, Mazur i Powiśla.

Krzysztof Szuchnik

Krzysztof

Szuchnik

Magister inżynier, ukończył studia na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, aktualnie pracuje jako Dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego oraz Dyrektor Biura Projektowego, Generalny Projektant w ELTEL Networks Energetyka S.A.. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie realizacji inwestycji infrastrukturalnych oraz dużych obiektów przemysłowych na terenie Polski, a także infrastruktury wydobywczej ropy naftowej i gazu w krajach skandynawskich.

Daniel Raczkiewicz

Daniel

Raczkiewicz

Od 10 lat pasją i zamiłowaniem związany z energetyką zawodową. Jako główny specjalista w Elektrowni Kozienice (ENEA Wytwarzanie) był odpowiedzialny za strategię w obszarze Odnawialnych Źródeł Energii. W ramach projektu opracował koncepcję rozwoju rynku OZE na potrzeby elektrowni. W latach 2007-2010 Dyrektor Biura Obrotu Energią w jednej z pierwszych prywatnych spółek obrotu, odpowiedzialny za obsługę klientów TPA, strategię funkcjonowania biura obrotu na rynkach hurtowych, a w szczególności na rynkach giełdowych i OTC. Od 2011 roku doradca w branży energetycznej. Autor licznych opracowań doradczych i eksperckich. Brał udział w projektach budowy strategii energetycznej przedsiębiorstw, opracowywał koncepcje funkcjonowania przedsiębiorstw na rynku energii posiadających w swoich zasobach jednostki wytwórcze, a następnie uczestniczył w projektach wdrożeniowych. Jako Prezes zarządu spółki obrotu, opracował i wdrożył innowacyjne produkty w obrocie energią elektryczną tj. wirtualny magazyn energii dla obiektowych instalacji fotowoltaicznych, auto konsumpcję energii wytworzonej i wprowadzonej do sieci w innych punktach poboru przyłączonych do tej sieci. Doświadczenia te są fundamentem funkcjonowania tworzących się klastrów energii na płaszczyźnie obrotu. Ekspert rynku energii, doskonale znający zasady funkcjonowania rynku energii, który aktywnie wspiera wytwórców OZE w zakresie doboru optymalnych modeli sprzedaży energii, wspiera również rozwój innowacyjnych rozwiązań IT dedykowanych energetyce. Aktywnie współpracuje z organizacjami parlamentarnymi i rządowymi. Absolwent Politechniki Warszawskiej, prelegent licznych konferencji i szkoleń.

Lidia Warnel

Lidia

Warnel

Jest Wiceprezesem zarządu ds. Ekonomicznych w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Olsztynie, W spółce pracuje od ponad 30 lat, a podległy jej obszar to księgowość, ekonomia i finanse, planowanie i budżetowanie, opracowywanie wniosków i prowadzenie postępowań taryfowych. Wdrażała w spółce zintegrowany system informatyczny, wprowadzała nowoczesne rozwiązania controllingowe, pozwalające na skuteczne optymalizowanie kosztów. Kieruje zespołem i angażuje się merytorycznie w prace związane z pozyskaniem dofinansowania na liczne przedsięwzięcia realizowane przez spółkę. W poprzedniej perspektywie finansowania uzyskane zostało dofinansowanie w kwocie ponad 30 mln zł na 4 projekty związane ze wzrostem efektywności i ochrony środowiska. Ze środków obecnej perspektywy uzyskano dofinansowanie w wysokości 45,4 mln na realizację projektów: budowy ciepłowni biomasowej oraz modernizacji sieci ciepłowniczej. Jest również menadżerem projektu „Budowa instalacji termicznego przekształcania frakcji energetycznej z odpadów pochodzących z odpadów komunalnych, z odzyskiem energii elektrycznej i cieplnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Jest to niezwykle ważny projekt zarówno dla miasta Olsztyna jak i dla województwa warmińsko – mazurskiego. Projekt realizowany będzie w formie partnerstwa publiczno – prywatnego i uzyskał dofinansowanie w ramach Działania 2.2 POIiŚ w kwocie 172 mln zł (47,7% kosztów kwalifikowanych). A obecnie trwa postępowanie na wybór wykonawcy – partnera prywatnego.

Anna Nowakowska

Anna

Nowakowska

Konsul Generalny RP w Kaliningradzie Absolwentka historii oraz podyplomowych studiów z zakresu integracji europejskiej i zarządzania finansami. Od niemal dwóch dekad związana z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP z przerwą w latach 2008-2010, gdy pełniła funkcję dyrektora Biura Dyrektora Generalnego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W latach 2003-2008 konsul w Konsulacie Generalnym RP w Kijowie. W latach 2010-2015 Konsul Generalny RP w Brześciu. Od 2018 roku Konsul Generalny RP w Kaliningradzie. Odznaczona brązowym Medalem za Długoletnią Służbę w 2012 roku oraz nagrodą im. Andrzeja Kremera „Konsul Roku” w 2013 roku.

Waldemar Klocek

Waldemar

Klocek

Jest absolwentem Wydzialu Geodezji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Nieprzerwanie pracuje w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym w Olsztynie , od 25 lat na stanowisku prezesa zarządu. Zanim objął stanowisko prezesa pracował przez okres 2 lat w Libii jako inspektor nadzoru na budowie autostrady realizowanej przez firmy włoska i grecka. Przez 20 lat jest prezesem organizacji: Polska Geodezja Komercyjna w skład której wchodzą największe firmy geodezyjne w kraju. Jest autorem wielu wystąpień i publikacji na tematy gospodarcze między innymi w ramach współpracy z urzędami pracy, urzedami miast, marszałkowskimi, ministerstwami: infrastruktury, szkolnictwa wyższego, Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii. Druga kadencje pełni funkcję prezesa Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu. Jest członkiem Rady Gospodarczej przy Prezydencie Olsztyna. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Feliks Kobierski

Feliks

Kobierski

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, ukończył również studia podyplomowe Handlu ze Wschodem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pierwsze doświadczenia w handlu zagranicznym i krajowym zdobywał pracując w firmie handlowej z branży instalacyjnej. Od 2001 roku jest związany z sektorem bankowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Kredyt Banku, BNP Paribas oraz BGŻ BNP Paribas. W Banku Gospodarstwa Krajowego, w Departamencie Bankowości Transakcyjnej zajmuje się transakcjami finansowania handlu.

Piotr Wasześcik

Piotr

Wasześcik

„Zmazurzony warmiak”. Przedsiębiorca, wydawca, nadawca i producent telewizyjnych programów informacyjno-publicystycznych w sieciach telekomunikacyjnych i internecie. W-ce prezes Stowarzyszenia „DZiECKO”, sekretarz Stowarzyszenia Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne, właściciel marki - TELEWIZJA MAZURY.

Stanisław Harajda

Stanisław

Harajda

Zamieszkały od 40 lat na Warmii poznaniak, z wykształcenia matematyk i muzyk, turysta z zamiłowania i z zawodu, krajoznawca i podróżnik, od 55 lat członek i działacz PTTK, były Prezes Oddziału Warmińsko-Mazurskiego Polskiej Izby Turystyki, wieloletni Dyrektor Departamentu Turystyki a potem Departamentu Polityki Jakości Urzędu Marszałkowskiego, autor wielu materiałów promujących Warmię i Mazury w tym współtwórca Kanonu Krajoznawczego Warmii i Mazur, aktualnie sekretarz Krajowego Komitetu Naukowego Cittaslow.

Walter Chełstowski

Walter

Chełstowski

Twórca Festiwalu w Jarocinie, producent legendarnego programu „Róbta co chceta”, współtwórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kreator reklam, reżyser i twórca programów telewizyjnych, były członek rady nadzorczej TVP i właściciel pierwszego w Polsce prywatnego studia nagraniowego, jeden z inicjatorów Komitetu Obrony Demokracji. O około trzech lat zamieszkuje z rodziną w jednej z podbiskupieckich wsi.

Wojciech Wolański

Wojciech

Wolański

Urodzony za późnego Gomółki. Z zawodu informatyk, umysł ścisły, racjonalista z duszą humanisty, filozof amator, gaduła, pożeracz książek, bloger. Dwa lata temu porzucił wielkie miasto nad zatoką zimnego morza, kupił stare warmińskie siedlisko, i zamieszkał tam z żoną Grażyną, trójnogim psem Kudłem, oraz czwórką kotów. Współautor grafomańskiej serii książek „Dom pod bocianem – kroniki domowe”. Wielkimi krokami zmierza do pełnej samowystarczalności (Off-grid) na swoim siedlisku, przekształcenia go we wczesnośredniowieczny, pruski Lauks.

Wiesław Mergalski

Wiesław

Mergalski

Wspólnie z żoną od 2000 roku są właścicielami Karczmy „Nad Sandelą” w Lubawie. Obiekt zachowuje charakter ludowej karczmy i specjalizuje się w kuchni staropolskiej. Właściciel bierze udział w konkursach i festiwalach gastronomicznych. Zdobył m.in. 19 Pucharów Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za I miejsca w konkursach promujących żywność regionalną. Karczma reprezentuje region podczas targów i festiwali kulinarnych w całej Polsce.

Joanna Sekulska

Joanna

Sekulska

Artystka pasjonująca się sztuką ludową oraz naturą. Ukończyła Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego oraz otworzyła własną działalność „Pracownia Rękodzieła Artystycznego – Bosasia”. Zajmuje się ceramiką, kosmetykami naturalnymi, zielarstwem oraz wieloma dziedzinami rękodzieła. Wspólnie z rodzicami stworzyli Stowarzyszenie Warmińskich Chłopów Bosych. Zrzeszają otwartych ludzi oraz pomagają zrozumieć i poczuć bliżej naturę. Mają ekologiczne gospodarstwo gdzie wytwarzają pełnowartościową żywność. Chodzą boso, żyją naturalnie, są szczęśliwi i chętnie się tym dzielą.

Krzysztof Gąsior

Krzysztof

Gąsior

Dyrektor Departamentu Infrastruktury Strefy. Absolwent Politechniki Gdańskiej – Wydział Budowy Maszyn. Od 18 lat Dyrektor Departamentu Infrastruktury Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA (W-M SSE). Doświadczony ekspert w tematyce warunków i zasad funkcjonowania przedsiębiorców w specjalnych strefach ekonomicznych. Doradzał ponad dwustu firmom w procesie uzyskania zezwolenia na działalność gospodarczą na terenie W-M SSE. Umiejętnie współpracuje z inwestorami, jak również przedstawicielami samorządów różnego szczebla. Współtwórca i jeden z fundatorów Fundacji na Rzecz Dzieci z Wadami i Chorobami Serca „Serduszko”.

Henryk Biały

Henryk

Biały

Prezes Zarządu firmy Corab, która była liderem w produkcji anten satelitarnych w tej części Europy. Od czterech lat działa w obszarze odnawialnych źródeł energii – fotowoltaice. Dziś jest największym producentem systemów mocowań pod panele fotowoltaiczne w Polsce. Firma współpracuje z globalnymi markami i eksportuje swoje produkty do ponad 30 krajów. Prywatnie zapalony żeglarz, golfista i pasjonat nowych technologii.

Wojciech Fedoruk

Wojciech

Fedoruk

Małgorzata Chyziak

Małgorzata

Chyziak

Starosta olsztyński – z zawodu pedagog, ukończyła również studia podyplomowe z zakresu administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Związana z samorządem od ponad 20 lat. Pracę zawodową rozpoczęła w Urzędzie Gminy w Gietrzwałdzie, następnie objęła stanowisko kierownicze w Urzędzie Stanu Cywilnego w Biskupcu. Mieszkała w Małopolsce, gdzie związana była zawodowo z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim. Powróciła na Warmię, obejmując posadę Sekretarza w Urzędzie Miejskim w Biskupcu. Obejmując stanowisko starosty olsztyńskiego w 2014 roku, za priorytet obrała inwestycje drogowe i tak w 2017 roku aż 27 ml zł przeznaczono na poprawę ich jakości. Pełni również funkcje zastępcy Przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci.

Tomasz Dowgiałło

Tomasz

Dowgiałło

Sportowiec – piłkarz ręczny. Piłki ręcznej uczył się w SP 24 pod kierunkiem Piotra Nidzgorskiego, skąd pochodzi znana generacja zawodników, którzy stworzyli zespół z powodzeniem walczący o medale mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. W 1994 roku drużyna zdobyła brązowy medal na igrzyskach młodzieży szkolnej, a w 1998 r. i 1999 r. już jako Warmia Olsztyn srebrny medal w mistrzostwach Polski juniorów młodszych i brązowy juniorów. Miał duży udział w sukcesach zespołu, będąc jego kapitanem i czołowym strzelcem. Wraz z klubem pokonywał kolejne szczeble ligowej hierarchii aż do awansu do superligi (2005). W rozgrywkach najwyższej klasy już nie wystąpił. Przedsiębiorąca – od najmłodszych lat swojego życia uczestniczył w tworzeniu rodzinnego biznesu. W wieku 14 lat otworzył swój pierwszy biznes – bar na plaży Hotelu Anders. Przez kolejne lata kierowany przez swojego tatę przeszedł przez wszystkie stanowiska w hotelowej hierarchii: sztaniarz, pomoc kuchenna, kelner, barman, ratownik, recepcjonista, pracownik działu marketingu, dyrektor marketingu. W 2014 roku objął funkcje Dyrektora Generalnego, a trzy lata później przejął na swoje ręce zarządzenie całą spółką i został powołany na prezesa spółki. Funkcję tą pełni do dzisiaj. Organizator imprez sportowych – od 15 lat pomysłodawca i współorganizator dużych imprez sportowych. Siatkówka plażowa, w której zakochał się po zakończeniu kariery piłkarza ręcznego, stała się jego pasją jako organizatora. Wraz z zespołem zorganizował wiele imprez rangi Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, Pucharu Świata, aby w 2013 roku zorganizować Finał Mistrzostw Świata. Impreza zorganizowana w niewielkiej wsi Stare Jabłonki, była transmitowana do ponad 200 krajów na całym świecie i okazała się najlepszą imprezą w tej dyscyplinie w historii. W chwili obecnej rozwija kolejny ze sportów plażowych – Piłkę Ręczną. W czerwcu 2018 r. na plaży Hotelu Anders, odbędzie się Finał Klubowych Mistrzostw Europy. Prywatnie: mąż Dagmary, tato Jędrka i Franka, sportowiec amator (tenisista z niezłymi wynikami, triathlonista), miłośnik kryminałów i książek przygodowych, od kilku lat przemierzający świat kamperem.

Kamila Kowalska

Kamila

Kowalska

Od 13 lat w świecie HR (Human Relations ), aktualnie HR Biznes Partner w Banku Zachodnim WBK, fascynatka ludzi i relacji międzyludzkich, bycia z drugim człowiekiem tu i teraz, przekonana, że w pracy można być szczęśliwym – o ile ma się odpowiednie otoczenie i mądrego szefa. Coach i trener, nie tylko w życiu zawodowym. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku Etnolingwistyka. Absolwentka studiów podyplomowych na sopockim SWPS z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, Life Coachingu ( WSB Gdanśk) i Szkoły Trenerów (Moderator Wrocław) oraz Universidad de Barcelona (Edición on line y electrónica). Doświadczenie życiowe i zawodowe zdobywała mieszkając w USA i w Hiszpanii. Prywatnie miłośniczka zdrowego stylu życia – zielonych koktajli, aloesu i porannych biegów po plaży. Szczęśliwa żona i mama młodego szachisty.

Anna Organiściak-Krzykowska

Anna

Organiściak-Krzykowska

Prof. UWM - Profesor nadzwyczajny, Prodziekan ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej Wydziału Nauk Ekonomicznych, Kierownik Katedry Polityki Społecznej i Ubezpieczeń Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, stopień doktora oraz doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii uzyskała w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalizuje się w problematyce krajowego, europejskiego i międzynarodowego rynku pracy. Autorka ponad 100 publikacji naukowych z zakresu polityki społecznej. Od roku 2012 jest członkiem Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN. Z ramienia tego komitetu zasiada w Wojewódzkiej Radzie Rynku Pracy. Od 2008 r. pełni funkcję Redaktor Naczelnej anglojęzycznego czasopisma „Olsztyn Economic Journal”. Obecnie prowadzi badania nad sytuacją osób młodych na rynku pracy UE, efektywnością programów rynku pracy oraz ruchliwością przestrzenną ludności, w tym: emigracją i imigracją zarobkową oraz popytem na pracę cudzoziemców.

Jacek Kostka

Jacek

Kostka

Prezes Stowarzyszenia Polskie Miasta Cittaslow i burmistrz Górowa Iławeckiego. Wraz z samorządowcami zrzeszonymi w stowarzyszeniu skutecznie udowadnia, że małe miasteczka to siła napędowa Warmii i Mazur. Obecnie koordynuje projekt rewitalizacji na kwotę niemal 50 milionów euro.

Marcin Galibarczyk

Marcin

Galibarczyk

Od lat związany z samorządem województwa warmińsko-mazurskiego, od 2015 roku kieruje Biurem ds. Cittaslow w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie, po godzinach pracy społecznik, członek Stowarzyszenia „Wizja Lokalna, z wykształcenia prawnik.

Jerzy Wiśniewski

Jerzy

Wiśniewski

Z wykształcenia lekarz weterynarii.. Jest właścicielem firmy Agrovis”, z którą związany jest od 1994 roku. Przedsiębiorstwo oferuje pomoc przy uruchomieniu mini mleczarni farmerskich. Pan Jerzy jest pomysłodawcom i współorganizatorem festiwalu serów farmerskich i tradycyjnych „Czas na Ser” w Lidzbarku Warmińskim.

Michał Urbankowski

Michał

Urbankowski

Dyrektor Sprzedaży Rynku Szwedzkiego w Unibep S.A. Od 2014 r. pracuje w Unihouse oddział Unibep S.A., największej polskiej fabryce domów modułowych o szkielecie drewnianym www.unihouse.pl . Grupa Unibep S.A. jest 9 największą firmą budowlaną w Polsce, a należący do niej zakład prefabrykacji Unihouse od 2008 r. zbudował ponad 2000 mieszkań w Norwegii w technologii modułowej. Unibep S.A. w 2017 r., jako pierwsza polska firma budowlana, podpisał kontrakt - wieloletnią umowę ramową w formule Generalnego Wykonawstwa na dostarczenie mieszkań modułowych dla partnera publicznego spółki komunalnej AB Botkyrkabyggen pod Sztokholmem. Pierwszy, 58 mieszkaniowy, projekt w ramach umowy został oddany w lutym 2018 w miejscowości Tumba. Posiada certyfikat menedżera przetargów publicznych w Szwecji. W latach 2008 – 2012 konsul ds. gospodarczych w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji w Konsulacie RP w Nowym Jorku. W latach 2005-2008 wicekonsul w Wydziale Ekonomicznym w Konsulacie RP w Los Angeles. Wcześniej zatrudniony w Departamencie Eksportu Impexmetal S.A. i szwedzkim banku Skandinaviska Enskilda Banken (SEB). Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (2002 r.) i Studiów Podyplomowych Handel Zagraniczny na Katedrze Gospodarki Światowej na SGH. Zna szwedzki, angielski, niemiecki. Przez wiele lat mieszkał w Szwecji i USA. Zainteresowania to m.in. Szwecja i inne kraje skandynawskie - polityka, gospodarka, społeczeństwo i kultura. Stany Zjednoczone – polityka, gospodarka, wyzwania gospodarki globalnej. Żonaty. Córka Maja.

Piotr Krzysztof Ciosk

Piotr Krzysztof

Ciosk

Od czerwca 2012 roku Prezes Zarządu OZGraf Olsztyńskich Zakładów Graficznych S.A., wcześniej, od 2011 roku, Członek Zarządu tej drukarni. W czerwcu 2014 roku dodatkowo powołany został do Rady Nadzorczej BZGraf Białostockich Zakładów Graficznych S.A. Menedżer z bogatym doświadczeniem z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zarządzania strategicznego, sprzedaży i zarządzania zespołami sprzedażowymi, poparte wieloma sukcesami we wdrażaniu nowych strategii, restrukturyzacji, budowania firm i nadzorowania projektów w różnych branżach (m.in. poligraficznej, opakowaniowej, artykułów i maszyn biurowych, telekomunikacyjnej czy FMCG). Absolwent Akademii Morskiej w Gdyni, ukończył również Podyplomowe Studium Marketingu przy GFKM, posiada dyplom MBA. W 2007 roku został członkiem zarządu notowanej na giełdzie poligraficznej grupy kapitałowej Kompap S.A.. Wcześniej, w latach 1992-2000, pracował na stanowiskach kierowniczych w międzynarodowym koncernie Chio Lilly Snack Foods. W 2000 roku po raz pierwszy zetknął się z branżą poligraficzną, sprawował wówczas funkcję prezesa zarządu firmy Atext S.A. w Gdańsku. Następnie wprowadzał do Polski i kierował belgijską firmą Unibind i szwedzką Bindomatic. Zdobył też doświadczenie na międzynarodowym rynku telekomunikacyjnym, kierując działem sprzedaży i usług firmy Vector. Ma na swoim koncie liczne prezentacje z dziedziny biznesu podczas konferencji, między innymi organizowanych przez Instytut Zarządzania w Warszawie. Prowadził też wykłady na MBA przy Uniwersytecie Gdańskim, w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni oraz w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego. Publikował artykuły w magazynie „Marketing w Praktyce”. Zainteresowania: sport (narty biegowe i zjazdowe, rower, pływanie), szeroko rozumiana sztuka, w tym szczególnie teatr, kino, muzyka pasywnie i aktywnie (instrumenty klawiszowe, gitara), największa pasja to fotografia (kilka małych osiągnięć), kolekcjonuje też powojenne analogowe aparaty fotograficzne.

Jaro Bieniecki

Jaro

Bieniecki

Twórca i Prezes Runmageddonu - najbardziej ekstremalnego cyklu biegów przeszkodowych w Europie i największej cyklicznej imprezie sportowej w Polsce (blisko 60 tys. startujących w 2017 r.). Przez 9 lat zajmował stanowiska dyrektorskie w takich korporacjach jak McKinsey, Energa-Obrót czy Grupa TP-Orange. Od ponad dwóch lat występuje jako mówca inspiracyjny. Jest autorem książki „Runmageddon, czyli bierz z życia więcej”. Założył również z bratem Bieg Rzeźnika, 80-kilometrową przeprawę przez Bieszczady, od 10-u lat tytułowany najlepszym biegiem górskim w Polsce. W przeszłości wyczynowo trenował biegi długodystansowe w których dorobił się 6 medali Mistrzostw Polski na 3km i 5km.

Mariola Grzybowska-Brzezińska

Mariola

Grzybowska-Brzezińska

Prodziekan ds. Toku Studiów Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie. Stopień doktora nauk ekonomicznych uzyskała w 2001 roku na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie a stopień doktora habilitowanego w 2014 roku na Wydziale Towaroznawstwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od 2002 roku zatrudniona na stanowisku adiunkta w Katedrze Analizy Rynku i Marketingu. W swojej pracy naukowej zajmuje się problematyką zachowań konsumenta a także różnymi aspektami funkcjonowania rynku żywnościowego. Jest autorką lub współautorką ponad stu trzydziestu oryginalnych publikacji naukowych. Odbyła kilka staży i pobytów naukowych na uniwersytetach zagranicznych m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Słowacji, Ukrainie. Uczestniczka szeregu programów finansowanych ze środków krajowych i międzynarodowych w roli wykładowcy, konsultanta i opiekuna naukowego. Kierownik studiów podyplomowych Menedżer Jakości, pełni funkcję kierownika studiów doktoranckich na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Działalność popularyzatorska obejmuje współpracę z samorządem i jednostkami otoczenia biznesu. Za swoją pracę naukową i organizacyjną była wielokrotnie uhonorowana nagrodami Rektora UWM w Olsztynie a w 2011 roku została odznaczona przez Prezydenta RP brązowym medalem za długoletnią służbę. W 2016 roku została laureatką trzeciego miejsca w konkursie na Belfra Roku UWM w Olsztynie a w 2018 roku zwyciężyła w internetowym plebiscycie Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur.

Marcin Iwaniszczuk

Marcin

Iwaniszczuk

Marcin Iwaniszczuk jest absolwentem Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie. Edukację na poziomie szkoły średniej ukończył z wyróżnieniem uzyskując dyplom technika mechatronika. Jest finalistą ogólnopolskiego konkursu zarządzania przedsiębiorstwem JA TITAN organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Aktualnie jest studentem Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego na dwóch kierunkach studiów dziennych stacjonarnych -trzeciego roku budownictwa i drugiego roku ekonomii oraz słuchaczem Akademii Biznesu UWM. Zainteresowanie budownictwem oraz mechatroniką były impulsem do zdobycia dodatkowych kompetencji zawodowych operatora ciężkich maszyn budowlanych, które zostały wykorzystane praktycznie. Jego pasja do przedsiębiorczości odzwierciedla się m.in. w czynnym udziale w życiu kół naukowych, koła naukowego inwestorów na wydziale nauk ekonomicznych oraz koła naukowego architektów i urbanistów „kreska" na wydziale geodezji inżynierii przestrzennej i budownictwa. Najbardziej interesują go zagadnienia przedsiębiorczości, prowadzenia biznesu, ekonomii, zarządzania i organizacji przedsiębiorstw oraz obszar inwestycji giełdowych i nieruchomości. Udziela się społecznie uczestnicząc w zbiórkach żywności, prowadząc zajęcia z dziećmi w stowarzyszeniu pomocy dzieciom i rodzinie „ARKA".

Waldemar Zawiślak

Waldemar

Zawiślak

Absolwent ekonomii Uniwersytetu Łódzkiego. Od 10 lat pracuje w EGGER Group jako kierownik sprzedaży na rynek polski w poznańskim oddziale EGGER Polska. Członek Zarządu spółki EGGER Biskupiec, budującej pierwszą w Polsce i kluczową w tej części Europy fabrykę płyt wiórowych, przeznaczonych na rynek meblarski.

Dariusz Racz

Dariusz

Racz

Prezes zarządu ITM software house. Absolwent wydziału Elektrycznego Politechniki Łódzkiej i MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Członek Rady Programowej przy Biurze Programów Międzynarodowych ALK. Członek rady programowej Pwsii Kotarbiński. Zawodowo zajmuje się tworzeniem strategii rozwoju systemów informatycznych wspomagających zarządzanie produkcją opartą o filozofię mass customisation. Jest autorem rozwiązań optymalizacyjnych wdrożonych w ponad stu zakładach produkcyjnych w kraju i za granicą. Miłośnik grywalizacji, Inteligencji Cyfrowej praktycznego wykorzystania zdobyczy nauki w biznesie. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się prowadząc zajęcie fakultatywne na Akademii Leona Koźmińskiego i Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim.

Magdalena Markiewicz

Magdalena

Markiewicz

Doktorantka nauk ekonomicznych w Katedrze Mikroekonomii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Menedżerka z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży biznesowej. Swoją pierwszą działalność gospodarczą założyła w 1995r. Od kilkunastu lat prowadzi firmę ogrodniczą w której zajmuje się projektowaniem ogrodów. Właścicielka Ogrodów Pokazowych i Motylarni - atrakcji turystycznej Mazur. Od 2013r. prezes Fundacji Inkubator Kreatywności - organizacji zajmującej się edukacją. Działaczka na rzecz rozwoju Warmii i Mazur, za co została uhonorowana nagrodą Ministra Rolnictwa RP w 2016 roku – „Sposób na Sukces". Laureatka konkursu „Kobieta Sukcesu Warmii i Mazur 2018r."

Tomasz Wierzejski

Tomasz

Wierzejski

Dr Tomasz Wierzejski urodził się w 1979 r. w Olsztynie. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, kierunku „Międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne”. W 2004 r. rozpoczął pracę naukową w Katedrze Mikroekonomii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Stopień doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia uzyskał w 2010 r. Od 2012 r. pełni funkcję Prodziekana ds. planów i programów kształcenia na Wydziale Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie. Jest przewodniczącym Wydziałowej Komisji ds. Zapewniania Jakości Kształcenia. Aktywnie uczestniczy w przygotowywaniu nowych programów i form kształcenia na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Wykładowca na Uniwersytecie Dzieci. Maratończyk.

Jerzy Litwiński

Jerzy

Litwiński

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie od 01.07.2003 roku, w latach 2000 – 2003 dyrektor Departamentu Sportu a następnie Biura Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego (min. tworzenie podstaw prawnych i organizacyjnych funkcjonowania sportu w samorządzie województwa warmińsko-mazurskiego) . W latach 1992 – 2001 trener Reprezentacji Polski Kobiet w Taekwondo ITF – wychowawca czwórki Mistrzów Świata w konkurencji walk. Całe życie związany ze sportem, wiele funkcji społecznych w różnych organizacjach sportowych. W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olsztynie odpowiedzialny za zarządzanie infrastrukturą sportową, min. aktywne uczestnictwo w planowaniu i budowie WCRS Aquasfera oraz CRS Ukiel – dwóch bardzo nowoczesnych obiektów sportowych, które w trakcie roku łącznie odwiedza ponad dwa miliony osób, jak również organizację imprez sportowych: piłka siatkowa (Puchar Świata w siatkówce plażowej), pływanie, triathlon, kolarstwo, biegi (półmaraton).

Bogdan Włodarczyk

Bogdan

Włodarczyk

Dyrektor Akademii Biznesu UWM, doktor nauk ekonomicznych, adiunkt na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie, Makler Papierów Wartościowych nr 1139/1994, dyplomowany pracownik bankowy ZBP nr 1665/2011, specjalista bankowy ZBP nr 352/2003, ponadto absolwent studiów MBA - RSM Erasmus University, BCC Warszawa 2009 r. Doktorat uzyskał na WNE UWM w 2011 r. Główne zainteresowania naukowe obejmują: wpływ sektora finansowego na sferę realną gospodarki. Autor książek i artykułów z dziedziny finansów. Od początku kariery zawodowej i naukowej związany z praktyką gospodarczą. Makler papierów wartościowych na GPW w Warszawie; pełnił wiele funkcji menadżerskich w bankach tj. dyrektora oddziału, regionu i makroregionu zajmując się min. współpracą z przedsiębiorcami oraz klientami indywidualnymi. Wieloletni członek rad nadzorczych spółek prawa handlowego oraz stowarzyszeń zawodowych i naukowych.

Tomasz Piotr Kądziołka

Tomasz Piotr

Kądziołka

Absolwent Akademii Rolniczo Technicznej Specjalizacja Agrolotnictwo 1980 rok. Pilot Zawodowy. Instruktor /egzaminator lotniczy. Kierownik Operacyjny zakładu Usług Agrolotniczych Oddział w Olsztynie WSK PZL Okęcie, Pilot, Kierownik Baz Lotniczych, Kierownik Kontraktu w Syrii, Iranie, Sudanie. Uczestnik transformacji systemu lotniczego w Polsce z standardu posowieckiego/peerelowskiego na standard europejski . Praca w Państwowej Administracji Lotniczej w latach 1997 – 2013, Dyrektor/Prezes Portu Lotniczego Olsztyn Mazury.

Technologie i rozwiązanie przyszłości

Paweł Tkaczyk

Paweł

Tkaczyk

Paweł Tkaczyk, prezes agencji brandingowej MIDEA, specjalista od marketingu uhonorowany w 2011 roku nagrodą Człowieka Roku Polskiego Marketingu. Autor trzech bestsellerów – „Zakamarki marki” (która zdobyła tytuł Marketingowej Książki Roku), „Grywalizacja" (pierwsze miejsce na liście bestsellerów OnePress) oraz najnowsza „Narratologia” (PWN, 2017). Jest cenionym mówcą publicznym – jego wystąpienie podczas TEDx w Poznaniu jest najczęściej oglądaną online prezentacją z tego wydarzenia. Wykładowca studiów MBA w Wyższej Szkole Bankowej, studiów podyplomowych AGH w Krakowie, WSAiB w Gdyni. Pracował i pracuje min. in. dla Leroy Merlin, Grupy Allegro, Diners Club, Agory, HBO, LOT-u, Avonu, Banków BGŻ, ING, BPH SA, Orange, Rzetelnej Firmy, Credit Agricole, Money.pl. Poza książkami pisze także do branżowych gazet. Jest często cytowany przez ogólnopolskie media. Prowadzi bloga o marketingu i sprzedaży. W styczniu 2015 roku Onet umieścił go w rankingu 50 osobowości polskiego internetu.

Mateusz Krogulec

Mateusz

Krogulec

Mateusz Krogulec. W branży interaktywnej od 2008 roku. Od początków działania do debiutu na rynku NewConnect, jako PR Manager związany z Socializer SA. Obecnie współwłaściciel platformy społecznościowej dla influencerów DDOB.com oraz agencji influencer marketingu Szeri Szeri.

Piotr Astrofaza

Piotr

Astrofaza

Piotr od najmłodszych lat był zafascynowany kosmosem i marzył o tym, aby w przyszłości zapisać się w historii astronautyki. Nic więc dziwnego, że pasje z dzieciństwa w dorosłym życiu stały się inspiracją do stworzenia kanału na YouTube. Zasypiałeś na lekcjach fizyki? Kosmos kojarzyłeś do tej pory co najwyżej z nudą i horoskopem w czasopiśmie? Czas to zmienić! Astrofaza pokaże Ci, że wszechświat wcale nie jest nudny. Wręcz przeciwnie, to miejsce fascynujące i pełne niespodzianek!

Dawid Frank

Dawid

Frank

Dawid prezentuje swoim widzom jak w nietypowy sposób korzystać ze zwykłych przedmiotów. Chętnie obala przy tym naukowe mity oraz przedstawia lifehacki, których skuteczności dowodzi wraz ze swoją wido wnią. Na kanale twórcy znajdziemy zatem wiele inspirujących filmów filmów o charakterze rozrywkowym, okraszonych solidną dawką wiedzy.

Magdalena Maria Monika

Magdalena Maria

Monika

Od dzieciństwa pała miłością do gier i udowadnia, że kobiety też mogą być dobrymi graczami - gry komputerowe uważa za rozwijające i uczące. Na YouTube prowadzi największy gamingowy kanał prowadzony przez kobietę z blisko milionem subskrypcji. Prywatnie uwielbia gotowanie, fitness, dobre filmy i książki.

Piotr Bombol

Piotr

Bombol

Z wykształcenia ekonomista, zdobywca nagrody Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską. Pasjonat gier komputerowych i esportu. Najpierw w DDB&tribal odpowiadał za strategię interaktywną oraz prowadził dział social media. Następnie w Deloitte Digital tworzył usługi na pograniczu reklamy i consultingu. Obecnie we własnej agencji marketingu gamingowego Gameset, która zajmuje się łączeniem marek ze społecznościami graczy. Główny prelegent DDB Digital Academy. Występował między innymi na Forum IAB, Kongresie Badaczy Rynku i Opinii, CyberRE oraz Game Industry Conference. Juror MIXX Awards 2017, przewodniczący rady programowej “IAB HowTo play esports & gaming marketing”. Popularyzator gamingu w Polsce, autor i współautor licznych publikacji biznesowych i marketingowych aspektach gier.

Łukasz Turkowski

Łukasz

Turkowski

W branży marketingowej od 2012 roku. Od początku stawiał na połączenie kreatywności z mediami i technologiami co zaowocowało wieloma nagrodami m.in. pierwszą, złotą, Facebook Award - za użycie mediów i danych. Wcześniej związany z agencją reklamową DDB&tribal i domem mediowym OMD, gdzie odpowiadał za digital marketing, strategie mediowe, zakup i planowanie mediów, e-commerce i technologie. Obecnie rozwija pierwszą w Polsce agencję marketingu gamingowe - gdzie gry i kultura gier jest nośnikiem komunikacji dla marek. Popularyzator esportu m.in. na: FORUM IAB 2017, IAB How To: Play esports&gaming, Internetbeta 2017, wielu prezentacjach wewnętrznych dla kluczowych agencji na rynku polskim. Autor i współautor dziesiątków publikacji o gamingu i esportu w kontekście biznesu i marketingu. Juror FORUM IAB 2018 oraz Innovation Ad 2018.

Katarzyna Jarzyna

Katarzyna

Jarzyna

Producentka komputerowych efektów specjalnych i animacji. Właśnie kończy w studiu Platige Image pełnometrażowy film animowany na podstawie prozy Ryszarda Kapuścińskiego pt. "Another day of life" ("Jeszcze dzień życia"). Do obejrzenia już wkrótce w kinach. Prywatnie lubi majsterkować i dawać drugie życie przedmiotom.

Paweł Bronikowski

Paweł

Bronikowski

Marzyciel, entuzjasta komunikacji w social media i przenikania się światów digital i tz. Realu. Dotychczas związany ze światem IT, zarządzał sprzedażą i marketingiem internetowym w polskiej chmurze obliczeniowej Oktawave. Założyciel pierwszej w Polsce agencji social selling. Współtwórca rodzącej się społeczności przedsiębiorców działających w celu osiągnięcia ponadprzeciętnych wyników w sprzedaży z wykorzystaniem profili osobistych w social media - Social Collaboration Community. Głównym obszarem jego działania jest linkedin.

Adam Pływaczewski

Adam

Pływaczewski

Współtwórca i współwłaściciel Red Branch Polska. Humanista w świecie geeków, geek w świecie humanistów. Kręci i wpuszcza w kanał. Społecznościowy. YouTube, Facebook, Instagram, komunikacja wewnętrzna firm. Producent filmów video, używanych zarówno w komunikacji wewnętrznej firm, jak i w komunikacji zewnętrznej – B2B, oraz B2C. Entuzjasta nowych technologii i motoryzacji.

Przemysław Jończyk

Przemysław

Jończyk

Przedsiębiorca, prezes agencji marketingowej JAAQOB®, prezes BNI ONE w BNI Polska, partner biznesowy Polskiej Waluty Lokalnej - Zielony. Od 12 lat zajmuje się wspieraniem działań marketingowych i digitalowych przedsiębiorstw. 32 osobowy zespół specjalistów którym zarządza zrealizował ponad 600 projektów, w 17 krajach, na 4 kontynentach. Z usług jego agencji skorzystało ponad 45 znanych marek, takich jak: Discovery Channel, National Geographic, Sage, LG, Credit Agricole, EuroSport, Acer, NBC Universal, Cyfrowy Polsat i wiele innych. Jego motto: „Pracuję dla znanych marek i takich, którym pomagam, aby stały się znane.”

Herman Sadik

Herman

Sadik

Absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim z którym obecnie aktywnie współpracuje. Współzałożyciel spółek takich jak ITeLab oraz Chargelity. Herman posiada prawie 10-letnie doświadczenie jako programista oraz lider zespołu IT. Zajmuje się tworzeniem i rozwojem systemów informatycznych, zarządzaniem projektami oraz kierowaniem złożonymi transformacjami biznesowymi. Jego pasją są najnowsze technologie, zastosowania AI, uczenia maszynowego, blockchain oraz ich wpływ na gospodarkę i społeczeństwo.

Radosław Krzycki

Radosław

Krzycki

absolwent UMK i SGH specjalizujący się w walidacji ekonomicznej nowych technologii takich jak zastosowań blockchain w wartości współdzielonych; tokenów użytkowych i udziałowych. Współtwórca i prezes firmy ITeLab Sp. z o. o. opracowującej projekty oparte o blockchain. Pasjonat podróży, nurkowania, aktywnego spędzania wolnego czasu.

Agata Dynoch-Turniak

Agata

Dynoch-Turniak

Praktyk i trener z zakresu budowania i rozwijania grup networkingowych, autoprezentacji, rekomendacji, nawiązywania nowych kontaktów i pozyskiwanie kontraktów biznesowych. Certyfikowany facylitator i członek Polskiego Stowarzyszenia Profesjonalnych Facylitatorów. W latach 2006 – 2013 wspierała budowę i rozwój BNI Polska. Współprowadziła warsztaty z networkingu dla firm: Altkom, Macmillan, House of Skills, IBERIA MOTOR COMPANY S.A., Akademia Sukcesu Kobiet, studium podyplomowe PR na SGH, studiach MBA w zakresie Zarządzania Zasobami Ludzkimi na WSPA w Lublinie,. Facylitowała sesje networkingowe dla takich firm jak IBM Polska, Altkom, Konferencji Forum Press, Assecco. Facylitowała: mi.n. grupy profesjonalistów IT POLKOMTEL, kaderę menadżerską Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, od 2009 roku współprowadzi facylitacje na Studiach Podyplomowych Zarządzania Projektami PW

Daniel Kulig

Daniel

Kulig

Ekonomista i finansista. Absolwent kierunku Ekonomia i Finanse (M.B.A.) na Uniwersytecie Fairleigh Dickinson. Od 2012 roku, Dyrektor Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku. Specjalista ds. tworzenia ekosystemu start-up’owego, mentoringu, zaawansowanych technik autoprezentacji (pitchingu), metodologii nowoczesnego rozwoju start-up’ów (lean start-up, design thinking, customer development). Ponad 15-letnie doświadczenie pracy w amerykańskich korporacjach, z akcentem na budżetowaniu, controllingu, sprawozdawczości i analizie finansowej, doskonaleniu procesów, analizie przepływów gotówkowych (Cash Flow), Corporate Treasury, Procurement oraz wiele innych dziedzin związanych z monitoringiem finansowego rozwoju firmy. Prywatnie – fanatyk jazdy na nartach, promotor zdrowej żywności oraz szczęśliwy mąż i ojciec.

Marcin Bukowski

Marcin

Bukowski

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu (2003, Instytut Politechniczny, kierunek ochrona środowiska) oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (2005, Wydział Inżynierii i Kształtowania Środowiska, kierunek inżynieria środowiska). Doktorat w zakresie ekonomii uzyskany w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (2011). W latach 2005-2012 pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Ekonomiki Rolnictwa i Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych, Wydział Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie. W latach 2003-2005 oraz 2009-2017 pracownik Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Żuławskim Ośrodku Badawczym w Elblągu. Od 2012 r. zatrudniony w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu na stanowisku starszego wykładowcy. Autor lub współautor 30 publikacji naukowych oraz 2 monografii. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa. Od 2017 r. dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego w Elblągu.

Bez gorsetu

Dorota Wellman

Dorota

Wellman

Kobieta – Wulkan. Dziennikarka telewizyjna, radiowa i prasowa. Dynamiczna, z poczuciem humoru, zarażająca pozytywna energią i radością życia. Jej żywiołem jest prowadzenie programów na żywo, gdzie wszystko może się zdarzyć! Razem z Marcinem Prokopem tworzą charyzmatyczny duet w programie Dzień dobry TVN. Z Pauliną Młynarską prowadzi w TVN Style program “Miasto kobiet”. Laureatka dziennikarskiej nagrody Wiktory i wielu innych nagród. Jedna z najbardziej wpływowych kobiet w polskich mediach. Druga najcenniejsza polska gwiazda w roku 2017 według rankingu Forbes.

Grażyna Wolszczak

Grażyna

Wolszczak

Pochodząca z Gdańska aktorka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Występowała w wielu serialach m.in. "Matki, zony, kochanki", "Na dobre i na złe". Ugruntowaną pozycję w świecie filmu pozwoliła jej zająć rola Yennefer w "Wiedźminie" i komedii romantycznej "Ja wam pokażę". Od kilkunastu lat codziennie możemy ją oglądać w serialu TVN "Na Wspólnej", a nieco krócej na antenie Polsatu, w serialu "Pierwsza Miłość". Prezes Fundacji Garnizon Sztuki ktora wyprodukowała spektakle "Pozytywni" i "Polowanie na łosia". Wydała książkę " Jak być zawsze młodą, piękną i bogatą"- i o tym opowie naszym uczestniczkom podczas Panelu Bez Gorsetu.

Iwona Guzowska

Iwona

Guzowska

Wielokrotna mistrzyni świata w kick-boxingu. Kobieta, która udowadnia, że walcząc na ringu cały czas można być kobiecą. To pierwsza Polka, która zdobyła tytuł mistrzyni świata w boksie zawodowym i uzyskała tytuł Ironmana. Jej historia zaczyna się w latach 90., kiedy trenowała w klubie bokserskim "Stoczniowiec Gdańsk" oraz kick-boxing w "Fighter Gdańsk". W styczniu 1999 podpisała kontrakt z promotorem firmy Polish Boxing Promotion i została pierwszą kobietą w Polsce, która rozpoczęła zawodową karierę bokserską. 13 lutego 1999 zadebiutowała na zawodowym ringu. Walkę, zakontraktowaną na 4 rundy, wygrała przed czasem w 1. rundzie. Iwona jest także autorką książki „Najważniejsza decyzja” (Wydawnictwo Galaktyka). Organizuje takie imprezy jak Mistrzostwa Polski w Wieloboju Strzeleckim Gwiazd, Turniej Siatkówki Plażowej czy SsangYong Cup - Wyścig Gwiazd. Tym samym pomaga dzieciom, które z różnych przyczyn mają gorszy start, jak i chorym dzieciom, na których leczenie i rehabilitację często brakuje środków.

Iwona Pavlović

Iwona

Pavlović

Już w dzieciństwie zaczęła uczyć się tańca, uczęszczając na lekcje tańca. Profesjonalnego tańca uczyła się również za granicą – m.in. w Londynie. Po kilkuletnim pobycie w Wielkiej Brytanii, latem 1991 r. wróciła do Polski. W 2001 r. otworzyła w Olsztynie szkołę tańca – Szkołę Mistrzów Tańca Pavlović. Pavlović jest również sędzią międzynarodowym - posiada uprawnienia sędziowskie dwóch tanecznych organizacji międzynarodowych: amatorskiej IDSF i zawodowej WDC. W tej funkcji uczestniczyła w wielu międzynarodowych turniejach tanecznych najwyższej rangi, m.in. w mistrzostwa świata i Europy. < Występowała również w telewizyjnych programach rozrywkowych: m.in. w programie TVN „Druga twarz”, czy w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami” – jako członkini jury (obok Beaty Tyszkiewicz, Piotra Galińskiego i Zbigniewa Wodeckiego). Od 2009 r. prowadzi na antenie stacji TVN Warszawa autorski program „Rytmy Mamby” Pavlović jest trzykrotną mistrzynią Polski w 10 tańcach, dwukrotną mistrzynią Polski w tańcach latynoamerykańskich oraz wicemistrzynią Polski w tańcach standardowych (z ówczesnym mężem, a obecnym partnerem biznesowym – Arkadiuszem Pawlović). Jako trenerka wielu par tanecznych posiada w swoim trenerskim dorobku tytuły Mistrza Polski Młodzików, Młodzieży, Par Amatorskich i Mistrza Polski Par Zawodowych.

Ewa Kasprzyk

Ewa

Kasprzyk

Popularna aktorka teatralna i filmowa, absolwentka PWST w Krakowie. Jako aktorka filmowa zadebiutowała w 1985 roku rolą Kwiryny w filmie Barbary Sass "Dziewczęta z Nowolipek" oraz jako Maria w dramacie Jacka Koprowicza "Medium". Stworzyła szereg wyrazistych komediowych kreacji w filmach Romana Załuskiego; "Kogel-Mogel", "Galimatias czyli Kogel - Mogel II" i "Komedia małżeńska". Wielką popularność przyniosła jej rola ekstrowaganckiej Ilony Clark - Kowalskiej w popularnym serialu TVP "Złotopolscy"Stworzyła znakomitą dramatyczną kreację Elżbiety, matki Marysi w filmie "Belissima" Artura Urbańskiego, nagrodzoną na festiwalach w Gdyni i Wenecji. Gra na scenach warszawskich – w teatrach: Kwadrat i Polonia.

Danuta Bujok

Danuta

Bujok

Była reprezentantka Polski w siatkówkę na siedząco. Uczestniczka Mistrzostw Świata, Europy, Polski oraz wielu turniejów, nie tylko w kraju ale też poza granicami Państwa. Pasjonatka psychologii . Aktywna nie tylko sportowo, ale także społecznie. Motywatorka do zmiany życia, propagująca wiedzę społeczeństwa na temat niepełnosprawności, a zwłaszcza życia po amputacji. Założycielka pierwszej, jedynej i największej grupy ludzi po amputacji, gdzie osoby które są świeżo po amputacji mogą dostać wsparcie, właśnie od takich osób jak oni sami- idealnie się rozumiejących. Uczestniczka szkoleń z pierwszej pomocy dla wielu służb m.in. Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Wojsk i służb medycznych. Modelka i fotomodelka. Kobieta z pasją do podróżowania i ogromna miłością do cieszenia się z życia, mimo wielu przeciwności losu.

Grażyna Kuczek

Grażyna

Kuczek

Ukończyła Akademię Medyczną w Poznaniu na Wydziale Lekarskim, a po stażu podyplomowym w Polsce, odbyła staż i szereg szkoleń z zakresu medycyny prewencyjnej, zdrowego stylu życia i terapii żywieniem w Stanach Zjednoczonych w Wildwood Lifestyle Center & Hospital, Mercy Valley Farm, Eden Valley Lifestyle Center oraz w Kanadzie w Silver Hills, jest absolwentką amerykańskiego Uchee Pines Institute z tytułem Lifestyle Counselor; jest koordynatorem i lekarzem prowadzącym Program Odnowy Zdrowotnej NEWSTART, jest autorką książek i wielu artykułów na temat zdrowia; prelegentką i konsultantką medycyny naturalnej i zapobiegawczej; wygłosiła wiele wykładów w Polsce, Australii i USA, występowała na jednym z najbardziej prestiżowych eventów dla kobiet „Queens of Life” i na innych ważnych wydarzeniach rozwojowych m. in. na Ogólnopolskich Targach Rozwoju; jest redaktor naczelną pisma poświęconego inspiracjom zdrowotnym „Zdrowie z wyboru”, prowadzi własną praktykę lekarską, a także pracuje jako wykładowca w Instytucie Promocji Zdrowia WSTH; ukończyła kurs fitoterapii, kurs trenerski oraz Szkołę Coachów Prosperity, jest certyfikowanym International Prosperity Coachem; ukończyła również World Class Speaker Academy z tytułem World Class Speaker z wyróżnieniem; jest autorką książek: „ABC zdrowego stylu życia”, „Zdrowie bez ograniczeń”, „Kuchnia w trosce o twoje zdrowie” oraz z autorami zagranicznymi dr. Hansem Diehl’em i dr Aileen Ludington: „Zdrowie z wyboru”, „Sposób na nadwagę” i „Zdrowie Twój wybór”; prywatnie kocha życie poza miastem i dalekie podróże; jest szczęśliwą żoną i matką.

Izabela Jabłonowska

Izabela

Jabłonowska

Właścicielka firmy Stylowa Moda zajmującej się usługami osobistego doradztwa wizerunkowego dla osób prywatnych i firm, personal shopper, blogerka. Stylistka z ponad 13-letnim doświadczeniem w branży mody, ekspert medialny z dziedziny stylu i dress code, pisarka. Jest autorką m.in.: książki „Ubierz się w uśmiech”, pierwszego polskiego poradnika o modzie (W. A. B. 2010 r.) i bajki „Srebrna Igiełka”. Autorka i ambasadorka ogólnopolskich projektów artystycznych: „Kocham sukienkę!” i „Modne rzemiosło” - w ramach dziedzictwa kulturowego, „Zielona strona szafy” – programu inspirującego do etycznych postaw w modzie, a także „MAMY styl” – akcji charytatywnej ze wsparciem polskich gwiazd. Współpracowała jako wykładowca z prestiżową Szkołą Wyższą VIAMODA w Warszawie. Zdobywczyni nagrody Fashion Website Awords dla strony stylowamoda.pl podczas 12. Edycji Międzynarodowych Targów Poznańskich. Inicjatorka Akademii Stylu i Dobrych Manier, w ramach której powstał m.in. cykl o dobrych manierach w Radio Olsztyn. Autorka nowatorskiego programu szkoleniowego na temat stylu oraz rewolucyjnej zasady 3 harmonii® – stylu, barw i sylwetki. Certyfikowana konsultantka koloru. Wyróżniona tytułami „Kobieta wierna swoim ideałom” przez markę Dax Cosmetics i „Kobieta roku” przez magazyn Shape. Bierze udział w produkcjach telewizyjnych, jest organizatorem pokazów mody i stylizuje sesje zdjęciowe. Ma na koncie doświadczenie redaktora naczelnego, dyrektora artystycznego i prowadzenie stałej kolumny w magazynach branżowych. Współpracuje jako główna stylistka marek odzieżowych. Prywatnie żona i mama trójki dzieci. Strona i blog Izabeli Jabłonowskiej - www.stylowamoda.pl.

Anna Dydzik

Anna

Dydzik

Jedna z najpopularniejszych blogerek parentingowych w Polsce. Autorka książki "Nieperfekcyjna Mama". Prywatnie mama trzech dziewczynek. Motywuje mamy do macierzyństwa "na luzie". Przekonuje, żeby nie dały zamknąć się w złotej klatce. Jej teksty cieszą się dużym zainteresowaniem. Potrafi pisać o swoich porażkach i obracać je w żart. Odziera macierzyństwo z różu, puchu i lukru. Mówi wprost o prawdziwym życiu każdej mamy. www.nieperfekcyjnamama.pl

Anna Ciesielska

Anna

Ciesielska

Pierwsza kobieta Prezydent Rotary w Olsztynie, laureatka Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur, Członek założyciel Rotary Club Olsztyn Varmia, aktywna społecznie i zawodowo. Współwłaścicielka dwóch spółek z branży szkoleniowo-doradczej: Instytut Przedsiębiorczości i Nowych Technologii oraz Edulab. IPiNT, certyfikowany przez DEKRA CERTIFICATION, obecnie współpracuje z 42 ekspertami, obsługuje ponad 150 firm z zakresu kompleksowego doradztwa biznesowego. Zawodowo manager z doświadczeniem (12+) w różnych sektorach rynku, głównie B2B, z dużym naciskiem na marketing relacji. Specjalizuje się w kreowaniu i wdrażaniu szeroko zakrojonego wizerunku organizacji. Prywatnie mama dwóch córek. Wspierający mąż.

Alina Szynaka

Alina

Szynaka

V-ce prezes firmy Szynaka-Meble Sp. z o.o. z w Lubawie, wiodącego producenta mebli w Polsce, będącego filarem Grupy Meblowej Szynaka, którą tworzy 6 nowoczesnych zakładów produkcyjnych, Centrum Logistyczno-Wystawiennicze i Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Hotel & SPA Pałac Mortęgi. Alina Szynaka w swojej działalności z powodzeniem łączy biznes z jakością, bezpieczeństwem i ochroną środowiska, zarówno w odniesieniu do produkowanych mebli, jak i realizowanych przedsięwzięć. Dzięki szeroko zakrojonej polityce sprzedażowej i współpracy z pond 350 salonami partnerskimi w Polsce i eksportem mebli do ponad 50 krajów na świecie. Prywatnie Alina Szynaka to mama czwórki dzieci i babcia trzech wnuków, miłośniczka podróży i egzotycznych roślin. Wspiera różnego rodzaju akcje charytatywne i społeczne, zarówno na szczeblu lokalnym, jak również wojewódzkim i krajowym. Laureatka wielu prestiżowych wyróżnień, wśród których na uwagę zasługuje: Babka z Klasą, Ambasador Firm Rodzinnych, Kobieta z Charakterem, odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, medalem Zasłużona dla Warmii i Mazur, Odznaką Honorową za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej.

Marcin Marcinkiewicz

Marcin

Marcinkiewicz

Jest Prezesem Zarządu MedFood Group oraz ekspertem od zarządzania projektami inwestycyjnymi. Aktualnie zajmuje także stanowisko Członka Rady Nadzorczej notowanego na GPW funduszu VC IQ Partners. Jest adwokatem i absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Był m.in. członkiem zarządu ds. inwestycji notowanego na GPW Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. oraz koordynatorem działu inwestycji w grupie deweloperskiej PROFBUD. W latach 2013-2014 był doradcą Prezydenta Miasta Białegostoku do spraw Kluczowych Inwestycji. Współpracował z renomowanymi kancelariami prawnymi i firmami doradczymi: Weil Gotshal & Manges, DENTONS, DELOITTE, GM Legal Grot & Marcinkiewicz.

Karolina Ponzo

Karolina

Ponzo

Podróżniczka i autorka bloga „Podróże Karoliny Ponzo” - kiedyś znanego jako "Podróże dziewczyny spłukanej". Pochodzi z wioski na Kaszubach, przez dłuższy czas mieszkała na południu Francji, a obecnie mieszka w Gdańsku. Wcześniej mieszkała także w Hiszpanii i w Anglii. Jeździła autostopem po Indiach, zwiedziła Izrael w okresie zamieszek, przeszła Szlak Świętego Jakuba (i planuje zrobić to po raz kolejny), podróżowała samotnie po Maroku i samotnie zjeździła Azję z małą córką. Żona i matka, która udowadnia, że posiadanie dziecka nie przekreśla marzeń o podróżowaniu. Do tej pory zwiedziła ponad 40 krajów, jej blog jest jednym z najpopularniejszych blogów podróżniczych, a ona sama właśnie wydała książkę pt. "Podróż dziewczyny spłukanej".

Dominika Świątecka-Majewska

Dominika

Świątecka-Majewska

Optymistka roku 2017. Coach i trenerka rozwoju osobistego. Certyfikacje międzynarodowe i krajowe (CPCC; CTI, UK; Norman Benett, Polska). Absolwentka Praktycznej Psychologii Społecznej, SWPS w Warszawie. Prowadzi coaching grupowy oraz indywidualne procesy coachingowe. Autorka wieloedycyjnych programów coachingowych: W RYTM SERCA, ROZWIJANIE SKRZYDEŁ i wieloedycyjnych programów rozwojowych, jak np. TAŃCEM STWORZONA i WSZYSTKIE KOLORY KOBIETY FOTO. Twórczyni i właścicielka swojego marzenia – Twórczego Centrum Rozwoju Osobistego ALCHEMIA, przy ulicy Staromiejskiej 13/4 w Olsztynie. www.ds-m.pl. Tancerka sceniczna oraz instruktorka BURLESKI, jako sposobu na rozbudzanie i wyrażanie kobiecości. Malarka intuicyjna. Wykorzystuje sztukę, jako skuteczne i mocne narzędzie do rozwoju osobistego. Naukowiec. Doktor nauk biologicznych. Pracownik PAN w Olsztynie. Kierowniczka krajowych i europejskich projektów naukowych. Dusza eksperymentatora, poszukiwacza i odkrywcy.

Helena Norowicz

Helena

Norowicz

Absolwentka PWST w Łodzi. Aktorka Teatru Klasycznego i Teatru Studio w Warszawie. Obecnie występuje m.in. w Teatrze Polonia. Na szklanym ekranie zadebiutowała w "Stawce większej niż życie". Zagrała m.in. w filmie Dekalog IV Krzysztofa Kieślowskiego czy Matka Teresa od kotów Pawła Sali. Bierze aktywny udział w życiu zawodowym. W wieku 80 lat została modelką.

Agata Onichimowska

Agata

Onichimowska

W branży bankowej od 13 lat. Aktualnie, od kilku lat, dyrektor oddziału Banku Zachodniego WBK Absolwentka łódzkiego Uniwersytetu Ekonomiczno- Socjologicznego, z wykształcenia socjolog. Na studiach nauczyła się otwartości na wszechotaczające zmiany i życiowego optymizmu Jej motto – jak najwięcej zabawy i lekkości w pracy a praca może sprawiać przyjemność.

Panel motywacyjny

Jakub B. Bączek

Jakub B.

Bączek

Trener mentalny złotych siatkarzy, wybitnych polskich sportowców, prezesów, handlowców i ludzi sukcesu, przedsiębiorca, pisarz i podróżnik. Uznawany obecnie za jednego z najbardziej utalentowanych mówców inspiracyjnych w Europie (także dzięki poczuciu humoru). Występował obok takich gwiazd przemówień publicznych jak Nick Vujicic, Robert Cialdini czy Gari Kasparov. Napisał ponad 10 książek. Ostania, napisana z Jackiem Santorskim na temat determinacji stała się bestsellerem już w miesiąc po jej wydaniu. Wykłada na Akademii Leona Koźmińskiego, pisze dla „Harvard Business Review”. Jest prezesem w 3-ech firmach. Prywatnie, gra w golfa i siatkówkę.

Iwona Guzowska

Iwona

Guzowska

Wielokrotna mistrzyni świata w kick-boxingu. Kobieta, która udowadnia, że walcząc na ringu cały czas można być kobiecą. To pierwsza Polka, która zdobyła tytuł mistrzyni świata w boksie zawodowym i uzyskała tytuł Ironmana. Jej historia zaczyna się w latach 90., kiedy trenowała w klubie bokserskim "Stoczniowiec Gdańsk" oraz kick-boxing w "Fighter Gdańsk". W styczniu 1999 podpisała kontrakt z promotorem firmy Polish Boxing Promotion i została pierwszą kobietą w Polsce, która rozpoczęła zawodową karierę bokserską. 13 lutego 1999 zadebiutowała na zawodowym ringu. Walkę, zakontraktowaną na 4 rundy, wygrała przed czasem w 1. rundzie. Iwona jest także autorką książki „Najważniejsza decyzja” (Wydawnictwo Galaktyka). Organizuje takie imprezy jak Mistrzostwa Polski w Wieloboju Strzeleckim Gwiazd, Turniej Siatkówki Plażowej czy SsangYong Cup - Wyścig Gwiazd. Tym samym pomaga dzieciom, które z różnych przyczyn mają gorszy start, jak i chorym dzieciom, na których leczenie i rehabilitację często brakuje środków.

Łukasz Jakóbiak

Łukasz

Jakóbiak

Zasłynął wywieszeniem gigantycznego CV przed firmą w której chciał pracować. Otrzymał nominację do nagrody Wiktora w kategorii Odkrycie Telewizyjne Roku 2012. W 2014 roku znalazł się w rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Brief. W latach 2013- 2016 roku zrealizował swój cykl wykładów na terenie całej Polski. Prowadził wykłady razem z Jackiem Walkiewiczem. Był gościem seminarium „Go Big Or Go Home” z Randy Gagem, gdzie wysłuchało go ponad pół tysiąca uczestników. Wykładał jako jeden z 12 najlepszych mówców na Festiwalu Inspiracji w 2014, 2015 i 2016 roku. W marcu 2015 wystąpił na Uniwersytetach: Greenwich i Oxford i na prestiżowej konferencji TEDx. Prelegent jednego z największych eventów motywacyjnych w Europie – Życie bez Ograniczeń – z Nickiem Vujicicem i Lesem Brownem. W 2016 roku ze swoim wykładem był gościem Sebastiana Kotowa na evencie Efekt Domina. W styczniu 2017 roku wystąpił na jednym z największych eventów dla kobiet Queens of Life. Do września 2017 roku wysłuchało go podczas wystąpień na żywo ponad 65 000 osób. Gość i prelegent wielu konferencji, m. in. „Łódź JungleWeb”, „Like us, TOO” na Uniwersytecie Jagiellońskim, „Creative Mornings” w Warszawie czy „XX Forum Gospodarczego” w Toruniu. Brał udział w pierwszej polskiej edycji National Achievers Congress w Polsce, na której wystąpił m.in. Robert Kiyosaki, brał też udział w seminarium Jacka Canfielda oraz szkoleniach Briana Tracy, a także w The Way Ahead z Tonym Robbinsem. W 2013 roku został członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców w Polsce. W swoich talk-show gościł m.in. Jacka Canfielda i Brian'a Tracy. Aktualnie możemy oglądać go w programie Azja Express w telewizji TVN. Rocznie daje blisko 100 wykładów motywacyjnych.

Krzysztof Hołowczyc

Krzysztof

Hołowczyc

Hołowczyc to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych, mający w swoim dorobku zarówno wielokrotne tytuły Mistrza Polski, Mistrza Europy, jak i udane starty w eliminacjach Mistrzostw Świata (WRC) i w legendarnym rajdzie Dakar. Sukcesy sportowe w połączeniu z wyjątkową osobowością zaowocowały ogromną popularnością jego osoby oraz przyczyniły się do prawdziwego rozkwitu rajdów samochodowych w Polsce. Jest też zdobywcą Pucharu Świata w Rajdach Cross-Country (2013) i 3.miejsca Rajdzie Dakar (2015).

Mariusz Kędzierski

Mariusz

Kędzierski

Nazywam się Mariusz Kędzierski i urodziłem się 10 listopada 1992 r. w Świdnicy. Od kilku lat zajmuje się profesjonalnie sztuką i specjalizuję się w hiperrealizmie. Ponadto jestem mówcą motywacyjnym. W 2015 roku uruchomiłem projekt "Mariusz Rysuje", którego celem było i jest inspirowanie ludzi. Inspirowanie poprzez sztukę, bowiem od pewnego czasu rysuję na ulicy i nie byłoby w tej pasji nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że urodziłem się bez rąk. Do pewnego czasu rysowałem tylko we Wrocławiu, ale w pewnym trudnym momencie życia postanowiłem ruszyć w świat i pomóc także innym ludziom uwierzyć, że największe bariery, to te w głowach, a gdy ich się pozbędziemy, wszystko jest możliwe. W 2015 roku wciągu 17 dni przejechałem z ekipą filmową ponad 12000 km rysując na ulicach Berlina, Amsterdamu, Londynu, Paryża, Barcelony, Marsylii, Wenecji, Rzymu i Aten spotykając podczas rysowania tysiące ludzi i rozmawiając z nimi. O mojej podróży rozpisywał się największe światowe media, dzięki czemu moją historię poznało kilkaset milionów ludzi na całym świecie. Z tych największych pisali o mnie takie media, jak: El Mundo, The Huffington Post, National Geographic, Corriere della Sera, CCTV, czy El Pais. Mówiły o mnie także media w takich krajach, jak Islandia, Nowa Zelandia, Rosja, Australia, Salwador, Boliwia, Brazylia, Tajwan czy Japonia. Moje prace kupowane są na całym świecie, brałem także udział w licznych wystawach oraz przeglądach sztuki w Polsce i w Europie. Jestem zdobywcą II Nagrody BEST GLOBAL ARTIST z 2013 roku z Wiednia. Dokonałem tego jako pierwszy w historii Polak mając niespełna 21 lat. W grudniu 2015 r. na Zamku Królewskim w Warszawie, za autorski projekt podróży po Europie, otrzymałem Nagrodę Publiczności „Człowiek Bez Barier 2015”. Jako mówca motywacyjny występuję od 2011 roku i jest jednym z najmłodszych mówców w kraju. W ciągu 5 lat wystąpiłem przed kilkudziesięcioma tysiącami ludzi, a w lipcu 2016 roku zostałem pierwszym w historii Polakiem, który wystąpił podczas dużej konferencji w Azji (National Taiwan University, Tajpej, Tajwan). W grudniu 2017 roku znalazłem się na Liście Mocy, czyli w gronie 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością.

Arkadio Arkadiusz Zbozień

Arkadio

Arkadiusz Zbozień

Raper, freestylowiec, mówca. Rocznik '90, urodzony w Nowym Sączu. Autor czterech płyt, audiobooka i książki oraz pomysłodawca ogólnopolskiej akcji „Rób to co kochasz”. Studiował dziennikarstwo oraz etykę i coaching na kierunku filozoficznym. Jego pasją jest żywe słowo i praca z nim na wielu płaszczyznach. Od 4 lat regularnie występuje w Polsce i wśród zagranicznej Polonii z koncertami oraz autorskimi programami (program profilaktyki uzależnień) zachęcającymi do pozytywnych zmian w życiu. Szczęśliwy mąż i tata. Nieustannie rozwija się na polu artystycznym i biznesowym. Robi to, co kocha.

Beata Kapcewicz

Beata

Kapcewicz

20 lat doświadczeń w prowadzeniu projektów biznesowych i budowaniu skutecznych zespołów. Pisze książki i artykuły w zakresie osobistej skuteczności, przywództwa i szczęścia, m.in.: „„4 role lidera”, 52 nawyki szczęściarzy”, „Nowe zasady skutecznej kariery”. Ekspert ds. osobistej marki i zarządzania TVN, TVP, Rzeczypospolitej i innych mediów. Dzieliła scenę z największymi trenerami i mówcami światowej sławy takimi jak John C. Maxwell, Allan Pease i wielu innych…

Podejmij wezwanie z "Fit nie Fat"

Qczaj Daniel Qczaj

Qczaj

Daniel Qczaj

Góral z Ludźmierza koło Zakopanego. Internet oszalał na jego punkcie. Ten trener zachwyca nie tylko umięśnionym ciałem, ale także poczuciem humoru. Trafia do ludzi góralską gwarą. Używa prostych, ale czasem dosadnych słów. Motywuje, zachęca do aktywności. Mówi, że kobiety i ich ciała nie muszą być idealne. Ważne, by dobrze się czuły i żyły w zgodzie ze sobą. Mają się „ukochoć”!

Katarzyna Bosacka

Katarzyna

Bosacka

Kobieta wielofunkcyjna. Specjalistka od mądrych zakupów i rozsądnego jedzenia. Pani ambasadorowa. Matka czwórki dzieci. Dziennikarka. Telewizję zna z każdej strony- od siedmiu lat współtworzy i prowadzi w TVN Style kultowy już dzisiaj program "Wiem, co jem" oraz "Wiem, co kupuję". Barwna osobowość, imponująca wiedza! Interesująco i praktycznie opowiada o wszelkich aspektach zdrowej (i niezdrowej!) kuchni, o mądrych zakupach, a także o eleganckich przyjęciach, etykiecie i savoir vivre. Mówi też o tym, jak mądrze łączyć wszystkie życiowe etaty, odnieść sukces i zachować zdrowy rozsądek!

Fit Matka Wariatka Joanna Kajstura

Fit Matka Wariatka

Joanna Kajstura

To jedna z najpopularniejszych trenerek personalnych w Polsce. Pochodzi z Pszczyny. Ma ponad 200 tysięcy obserwujących na Facebooku. Tam też prowadzi transmisje online z proponowanymi przez siebie ćwiczeniami. Pomaga w odzyskaniu dobrej figury, pewności siebie oraz wiary we własne możliwości kobietom w różnym wieku. Jest zwyczajna. Szczera do bólu. Zdobywczyni Motywatorów 2017 w kategorii E-MOTYWATOR.

Anka Dziedzic

Anka

Dziedzic

Trenerka, blogerka, pasjonatka aktywnego i zdrowego stylu życia. Kobieta z charakterem i pasją życia. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, od dziecka związana ze sportem. Ambasadorka marki Adidas, jedna z najbardziej wpływowych influencerek active wg magazynu Shape. Anka swoją przygodę z treningami masowymi rozpoczęła jako FitMom, kiedy sama będąc w ciąży zachęcała do ćwiczeń inne przyszłe mamy. To zapoczątkowało cały program, który miał na celu aktywizowanie rodzin, wg hasła "Aktywna rodzina to szczęśliwa rodzina". Autorka książek, płyt DVD oraz wielu programów treningowych. Prywatnie żona Dawida, mama Poli i Lenki. Kobieta autentyczna i nieidealna, kieruje się zasadą Feel like yourself, bo w pracy nad zdrowym, wysportowanym ciałem najważniejsza jest dla niej akceptacja siebie i pozytywne nastawienie do otaczającego świata.

Sebastian Goszcz

Sebastian

Goszcz

Współzałożyciel oraz partner zarządzający firmy doradczo-szkoleniowej Espresso Fitness Business Solutions.

Justyna Mizera

Justyna

Mizera

Ceniony dietetyk sportowy, od 2009 r. zbilansowała ponad 1400 diet dla sportowców różnych dyscyplin sportowych. Pracuje m.in. z 30 medalistami mistrzostw świata i olimpijczykami, ale też osobami otyłymi i dziećmi. Startowała w zawodach w fitness sylwetkowym oraz w 2 półmaratonach. Autorka licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych. Autorka książki "Dietetyka sportowa" oraz ekspert największych polskich stacji telewizyjnych. Była dietetykiem w programie "Cofnij Czas" w TVN Style. Prowadzi kursy z zakresu dietetyki oraz warsztaty kulinarne. Pasjonatka zdrowej i smacznej kuchni; www.sportowydietetyk.com.pl

Joanna Fotschki

Joanna

Fotschki

Eksperymenty, analizy i rozwiązywanie problemów - to jest to, czym dr Joanna Fotschki zajmuje się na co dzień pracując w Zakładzie Immunologii i Mikrobiologii Żywności Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Doświadczenie w pracy zawodowej jako naukowiec zdobywała w Olsztynie, a także w Belgii i Anglii. Obecnie kieruje projektem badawczym, który ma na celu opracowanie produktu hipoalergicznego na bazie mleka klaczy. Uzyskała liczne nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w swojej pracy naukowej. W życiu kieruje się mottem "Pozytywne nastawienie i wiedza - kluczem do sukcesu".

Michał Janiak

Michał

Janiak

Dr Michał Janiak jest chemikiem żywności w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Specjalizuje się w badaniu szerokiej gamy naturalnych, roślinnych przeciwutleniaczy. Doktorat poświęcił badaniom nad związkami bioaktywnymi zielonej herbaty. Praca zawodowa stwarza dla niego częste okazje do podróżowania, co umiejętnie łączy ze swoją pasją - fotografią.

Małgorzata Starowicz

Małgorzata

Starowicz

Doktor w dziedzinie chemii żywności. Pracownik naukowy Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Laureatka programów stypendialnych „DrInno3” i „RiM WiM-Regionalna Inwestycja w Młodych Naukowców Warmii i Mazur”, oraz ministerialnego programu „TransFormation.doc”. W swojej pracy zajmuje się powstawaniem związków zapachowych oraz "korzystnych" i "niekorzystnych" produktów reakcji Maillarda w różnych produktach spożywczych, i ich wpływu na akceptowalność konsumentów. Swoje doświadczenie zdobywała podczas staży zagranicznych na uczelniach w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, na Słowacji oraz we Włoszech. Prywatnie mama Szymona i żona muzyka jazzowego Adama. Uwielbia włoską kuchnię, podróże i kryminały Bondy